Prvá dekáda apríla priniesla teplotne nadpriemerné počasie, ktoré je typické skôr pre máj ako apríl. Denné teploty vzduchu presahujúce hranicu dvadsať stupňov Celzia nás však čakajú i počas najbližších dní.

Pondelok (15.4.) má byť prevažne zamračený a zrána i dážď. Najnižšia ranná teplota vzduchu má byť od 14 až do 16 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota by mala byť do 21 stupňov.

Utorok (16.4.) prinesie spočiatku zamračenú oblohu, k večeru už má byť prevažne polooblačno. Ranná teplota vzduchu bude od 13 do 15 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom zostane nezmenená, a teda bude do 21 stupňov Celzia.

Streda (17.4.) prinesie jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných dvanásť až do popoludňajších 19 stupňov.

Štvrtok (18.4.) sa bude znovu niesť v znamení jasnej oblohy. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí ranných desať až ku popoludňajším 20 stupňom Celzia.

Piatok (19.4.) so sebou prinesie ďalší slnečný a jasný deň. Teplota bude od ranných 11 až po najviac 21 stupňov Celzia popoludní.

Sobota (20.4.) bude pokračovať slnečné počasie. Ranná teplota vzduchu bude okolo 11 stupňov Celzia, denná teplota vzduchu sa bude pohybovať až do popoludňajších 20 stupňov.

Nedeľa (21.4.) prinesie zrána polooblačné počasie, avšak už doobeda by mala oblačnosť ubúdať, a tak po zvyšok dňa má opäť prevládať jasná obloha. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od ranných deväť po denné maximum 19 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.