V ďalšom augustovom týždni nás ešte čaká teplé letné počasie, aj keď pri teplotách znesiteľnejších, ako v predošlom období. Denné maximá už nebudú prekračovať 30-tky a v noci sa ochladí výraznejšie.


Pondelok (13.8.) bude v Banskej Bystrici prevažne jasný, prípadne len s malou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 20 do popoludňajších 30 stupňov Celzia.

Utorok (14.8.) prinesie spočiatku jasnú oblohu, postupne však bude prevládať zamračená obloha a popoludní a večer musíme počítať aj s rizikom kratšej prehánky či búrky. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 26 až 28 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 19 až do 22 stupňov Celzia.

Streda (15.8.) bude o niečo chladnejšia a najmä dopoludnia ešte prevažne oblačná, okolo poludnia ešte aj s menším rizikom prehánky. Neskôr bude oblakov ubúdať. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 18 až do popoludňajších 26 stupňov Celzia.

Štvrtok (16.8.) má priniesť už prevažne slnečné počasie pri teplotách vzduchu do 27 stupňov Celzia. Počas nocí však už teploty budú klesať aj k úrovni 14 stupňov Celzia.

Piatok (17.8.) prinesie najskôr jasnú oblohu, ale neskôr má oblačnosti postupne pribúdať, zrážky však predpokladané nie sú. Teploty stúpnu najviac ku 27 stupňom Celzia.

Sobota (18.8.) má byť prevažne oblačná, neskôr len polooblačná. Krátke letné prehánky sa síce môžu miestami vyskytnúť, avšak len s menšou pravdepodobnosťou. Teploty vzduchu budú stále v rozmedzí od ranných 22 do popoludňajších 27 stupňov Celzia.

Nedeľa (19.8.) bude v znamení prevažne jasnej oblohy. Prechádzajúca menšia oblačnosť sa síce môže lokálne prejaviť aj vo forme prehánky, znovu však ide len o malé riziko. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 21 až do popoludňajších 28 stupňov. V noci však opäť poklesnú teploty až ku 14-tim stupňom.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.

https://bbonline.sk/prehlad-kam-zajst-pocas-leta-na-kupalisko-v-bystrici-a-okoli-2018/