Úvod týždňa bude v Banskej Bystrici a okolí v znamení jasnej až polojasnej oblohy a vyšších teplôt, ktoré budú atakovať hranicu 30°C. V závere týždňa môžeme v regióne očakávať mierne ochladenie, zvýšenie oblačnosti a miestami prehánky či búrky.

Pondelok (19.8.) odštartuje týždeň v znamení prevažne jasnej oblohy, z ktorej sa úhrn dažďových zrážok nepredpokladá. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 14 do 16 °C, zatiaľ čo cez deň nás čaká maximálne 27 až 29 stupňov Celzia.

Utorok (20.8.) prinesie spočiatku zamračenú oblohu, ktorá sa popoludní mierne vyjasní. V popoludňajších hodinách sa môžu vyskytnúť aj dažďové prehánky. Minimálne ranné teploty budú na úrovni 17 až 19 stupňov Celzia, pri čom cez deň sa budú najvyššie teploty vzduchu pohybovať od 27 do 29 °C.

Streda (21.8.) bude v znamení spočiatku zamračenej, neskôr polooblačnej oblohy, z ktorej by zapršať nemalo. Teploty vzduchu sa budú v Banskej Bystrici a okolí pohybovať od najnižších ranných 18 až 20 °C do najvyšších denných 27 až 29 stupňov Celzia.

Štvrtok (22.8.) bude v rámci celého týždňa najmenej horúcim dňom. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 15 až 17 °C a cez deň sa budú maximálne teploty pohybovať od 24 do 26 stupňov Celzia. Na oblohe môžeme očakávať zvýšenú oblačnosť a počas celého dňa sa môžu vyskytnúť prehánky či búrky.

Piatok (23.8.) prinesie opäť zvýšenú oblačnosť na oblohe, z ktorej by mali vo večerných hodinách spadnúť aj dažďové zrážky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 14 až 16 °C do denných 25 až 27 stupňov Celzia.

Sobota (24.8.) bude o niečo teplejšia ako predošlé dni. Najnižšie ranné teploty sa udržia pod hranicou 20 °C, zatiaľ čo cez deň môžeme očakávať hodnoty na úrovni 26 až 28 stupňov Celzia. Obloha bude prevažne polojasná.

Nedeľa (25.8.) zakončí týždeň v znamení ochladenia. Obloha bude prevažne zamračená a v predpoludňajších hodinách môžeme očakávať aj dážď. Teploty sa budú pohybovať od ranných 18 °C do denných 23 až 25 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.