Prvé dni nového roka prinesú mnoho oblačnosti a denné teploty vzduchu sa budú pohybovať tesne nad nulou. Počas prvého januárového týždňa musíme počítať i s poľadovicou, ako aj so snehovými či dažďovými prehánkami.

Pondelok (1.1.) bude prevažne zamračená obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly. Cez deň teplota stúpne najviac na +2 stupne Celzia.

Utorok (2.1.) má byť zamračený a s rannou teplotou opäť okolo nuly. V ranných hodinách treba počítať aj s poľadovicou kvôli, ktorej Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala presiahnuť hranicu +3 stupne.

Streda (3.1.) bude spočiatku malá oblačnosť, postupne až zamračené a k večeru očakávame aj sneženie. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -2 až do popoludňajších +3 stupňov.

Štvrtok (4.1.) má byť znovu zamračený a s rannou teplotou okolo nuly. V ranných hodinách by sme mali počítať aj so snehovými prehánkami. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne do +4 stupne Celzia.

Piatok (5.1.) bude prevládať zamračená obloha. Ranná teplota vzduchu má byť okolo jedného stupňa nad nulou a najvyššia denná teplota by nemala prekročiť hranicu +4 stupne Celzia.

Sobota (6.1.) bude zatiahnutá, pričom v doobedňajších hodinách treba rátať aj s intenzívnymi dažďovými prehánkami. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných +3 až do popoludňajších plus šesť stupňov.

Nedeľa (7.1.) bude polooblačná. Ranná teplota vzduchu má byť okolo +4 stupne Celzia. Cez deň teplota stúpne najviac na +6 stupňov Celzia. K večeru sa treba pripraviť aj na dažďové prehánky, ktoré by mali pretrvávať aj počas noci z nedele na pondelok.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.