V posledných dvoch týždňoch sa apríl vybláznil naplno, no s príchodom mája sa počasie postupne ustáli aj v Banskej Bystrici.

počasiePondelok (5.5.) bude prevažne jasný, ale podobne ako nedeľa chladný. Najvyššia denná teplota stúpne na 15 stupňov Celzia.

Utorok (6.5.)  má byť dopoludnia prevažne jasný, neskôr polooblačný, večer prevažne zamračený. Teplota vzduchu začne stúpať, ráno bude okolo 10, popoludní najviac 17 stupňov Celzia.

Streda (7.5.) už bude pomerne teplá, vzduch sa ohreje až na 20 stupňov Celzia. Oblakov ale už bude výrazne viac. Podvečer nie je vylúčený ani dážď.

Štvrtok (8.5.) by mal priniesť dážď najmä ráno a dopoludnia. Potom sa začne obloha postupne vyjasňovať. Najvyššia denná teplota by sa mala vyšplhať na 18 stupňov Celzia.

Piatok (9.5.) má predbežne priniesť polooblačnú oblohu, z ktorej by nemalo pršať. Teplota vzduchu stúpne ku 20 stupňom Celzia.

Sobota (10.5.) môže byť podľa predpokladu zamračená a s dažďom popoludní a večer. Teplota vzduchu môže poklesnúť k úrovni 17 stupňov Celzia.

Nedeľa (11.5.) by mala priniesť priestor pre odznenie zrážok a postupne by sa mala obloha vyjasniť. Teplota vzduchu bude okolo 20 stupňov Celzia.