Po netradične chladnom májovom týždni skočíme takmer strmhlav do leta. Dvadsiaty prvý kalendárny týždeň prinesie zaliatie slnečnými lúčmi i teplým vzduchom.

počasiePondelok (19.5.) môže byť ešte dopoludnia prevažne oblačný, neskôr ale oblaky ustúpia. Menšia prehánka nie je vylúčená. Teplota vzduchu sa vyšplhá na najviac 18 stupňov Celzia.

Utorok (20.5.) už bude prevažne jasný s teplotou vzduchu do 22 stupňov Celzia. Ráno to bude najmenej okolo 12 stupňov.

Streda (21.5.) prinesie pretrvávajúcu jasnú oblohu s len malou oblačnosťou popoludní. Vzduch sa už vyhreje aj na 25 stupňov Celzia.

Štvrtok (22.5.) má byť stále jasný a ešte o niečo teplejší. Ráno pôjdeme do práce a škôl pri teplote okolo 18 stupňov, popoludní sa už zapotíme pri 27 stupňoch Celzia.

Piatok (23.5.) prinesie opäť slnečné a teplé počasie. Teplota vzduchu by mala opäť zastať len mierne pod hranicou 30-tich stupňov. Obloha bude stále prevažne jasná a zrážky nehrozia.

Sobota (24.5.), deň eurovolieb, môže priniesť chvíľkovú zmenu v podobe prechodu oblačného frontu s dažďom či búrkou popoludní. Ten by ale mal slnečný charakter víkendu pokaziť len na niekoľko hodín. Teplota vzduchu stúpne na najviac 25 stupňov Celzia.

Nedeľa (25.5.) má byť polooblačná, miestami prevažne oblačná a okolo poludnia a popoludní musíme počítať s možnosťou búrky či dažďa. Teplota vzduchu stúpne na najviac 24 stupňov Celzia.