Nie príliš priaznivé predpovede meteorológov sa naplnili, a tak aj do mesta pod Urpínom v nedeľu zavítal silný vietor a počas celého dňa nás potrápil i intenzívny dážď. Posledné októbrové dni by mali priniesť dokonca aj prvé slabšie sneženie. 

 

Pondelok (30.10.) bude prevažne veľká, ráno a večer zmenšená oblačnosť. V pondelok očakávame aj prvé sneženie kvôli, ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 1 do 3 stupne Celzia. Ani cez deň to však nebude o nič lepšie, keďže denná teplota má byť len od 3 do 5 stupňov.

Utorok (31.10.) má priniesť jasnú alebo len malú oblačnosť a ráno očakávame opäť aj snehové prehánky. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelok mierne stúpne, a to na 4 až 6 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo nuly.

Streda (1.11.) prinesie zamračenú oblohu a rannú teplotu približne dva stupne Celzia. Teplota vzduchu cez deň by nemala prekročiť hranicu 8 stupňov Celzia.

Štvrtok (2.11.) bude znovu v znamení oblačnej oblohy s rannou teplotou 4 stupne Celzia. Teplota vzduchu cez deň bude približne na úrovni do 10 stupňov. V poobedňajších hodinách by sme mali počítať aj s dažďovými prehánkami.

Piatok (3.11.) bude oblačná obloha a s ojedinelým dažďom. Ranná teplota bude okolo 5 stupňov Celzia. Teplota vzduchu cez deň by sa mala pohybovať okolo deväť stupňov Celzia.

Sobota (4.11.) prinesie aspoň na jeden, tentokrát volebný deň zlepšené počasie. Počas celého dňa by mala pretrvávať slnečná obloha s maximálnou dennou teplotou 9 stupňov. Ranná teplota sa bude pohybovať okolo jedného stupňa Celzia.

Nedeľa (5.11.) bude v znamení zamračenej oblohy a počas celého dňa budú pretrvávať aj intenzívne dažďové prehánky. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 4 až do popoludňajších 9 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.