Nadchádzajúce dni nás čaká zväčša polojasné počasie, ku koncu týždňa sa výraznejšie oteplí. Krajšie počasie a oteplenie už môže pre mnohých vodičov byť aj dôvodom na prezutie auta na leto. 

Pondelok (2.4.) má byť polojasné počasie. Najnižšia ranná teplota vzduchu má byť od +1 až do +3 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota by mala byť do +10 stupňov Celzia.

Utorok (3.4.) prinesie rovnako, ako jeho predchodca polojasnú oblohu a začne sa oteplovať. Ranná teplota vzduchu bude od +1 do +6 stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu stúpne, a to na hodnoty +11 až +14 stupňov Celzia.

Streda (4.4.) prinesie teplotné maximum pracovného týždňa. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných plus pať až do popoludňajších +17 stupňov.

Štvrtok (5.4.) bude celý deň prevládať daždivé počasie, pričom k večeru nie sú vylúčené ani prehánky. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí ranných plus 7 až ku popoludňajším 14 stupňom Celzia.

Piatok (6.4.) prinesie opäť vyčasenie a polojasnú oblohu. Teplota bude od ranných 5 až po najviac 15 stupňov Celzia popoludní.

Sobota (7.4.) bude prevažne jasná obloha. Ranná teplota bude v rozmedzí 5 až 8 stupňov Celzia, denná teplota vzduchu sa bude pohybovať až po popoludňajších 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (8.4.) bude pokračovať v stopách načatého víkendu, môžme sa tešiť na polojasnú oblohu a teplotu vzduchu od ranných sedem po denné maximum 18 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.