Mesiac apríl priniesol nadpriemerné teploty vzduchu, ktoré nám pripomínali skôr leto ako jar. Podľa aktuálnych predpovedí meteorológov by mal byť veľmi teplý aj nasledujúci mesiac lásky – máj. 

Pondelok (30.4.) bude polooblačný, prípadne len s malou oblačnosťou a rannou teplotou 14 až 16 stupňov Celzia. Tá sa postupne vyšplhá až ku letným 25 stupňom Celzia.

Utorok (1.5.) má byť spočiatku polooblačný, neskôr prevažne jasný. Ráno bude stále príjemne, od 13 až 15 stupňov okolo ôsmej hodiny. Najvyššia denná teplota v porovnaní s pondelkom ostane nezmenená, a teda bude opäť do 25 stupňov Celzia.

Streda (2.5.) bude oblačná a s teplotami od ranných 17 až do popoludňajších 23 stupňov. Popoludní a k večeru sa môžu vyskytnúť aj dažďové prehánky, pričom meteorológovia nevylučujú ani výskyt búrok.

Štvrtok (3.5.) prinesie polooblačnú oblohu a rannú teplotu vzduchu okolo osemnásť stupňov. Teplota vzduchu cez deň stúpne najviac na 26 stupňov Celzia.

Piatok (4.5.) má byť opäť v znamení polooblačnej oblohy. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 19 až do popoludňajších 25 stupňov Celzia.

Sobota (5.5.) bude v Banskej Bystrici polooblačná. Ráno sa teplota vzduchu bude pohybovať okolo 17 stupňov, pričom cez deň teplota stúpne najviac na hodnotu 24 stupňov Celzia.

Nedeľa (6.5.) prinesie slnečnú a jasnú oblohu. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných 14 až do popoludňajších 21 stupňov Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.