Nasledujúci augustový týždeň odštartuje v Banskej Bystrici a okolí vysokými teplotami, ktoré presiahnu hranicu 30 °C. Od utorka však príde ochladenie a chýbať nebudú ani zrážky či búrky. V najbližších siedmych dňoch si teda v regióne typické letné horúce počasie príliš neužijeme. 

Pondelok (12.8.) odštartuje týždeň v znamení prevažne jasnej oblohy, z ktorej sa úhrn dažďových zrážok neočakáva. Pondelok bude z celého týždňa najteplejším dňom. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 19 do 21 °C, zatiaľ čo cez deň dosiahnu teploty maximálne 29 až 31 stupňov Celzia.

Utorok (13.8.) prinesie pokles teplôt a prevažne zamračenú oblohu. Dažďové prehánky môžeme očakávať v ranných až poludňajších hodinách, ale spŕchnuť môže aj poobede. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 19 °C do maximálnych denných 24 stupňov Celzia.

Streda (14.8.) bude v znamení polojasnej až zamračenej oblohy. Dažďové prehánky, či búrky zasiahnu región v skorých ranných hodinách. Teploty budú opäť nižšie. Ráno môžeme očakávať 14 až 16 °C, zatiaľ čo cez deň sa budú teploty vzduchu pohybovať od 19 do 21 stupňov Celzia.

Štvrtok (15.8.) bude spočiatku s jasnou, postupne polojasnou a k večeru zamračenou oblohou. Meteorologické moduly nepredpokladajú dažďové prehánky či búrky. Najnižšie ranné teploty sa budú pohybovať od 10 do 12 °C, zatiaľ čo najvyššie denné teploty budú na úrovni 21 až 23 stupňov Celzia.

Piatok (16.8.) bude v znamení polojasnej až zamračenej oblohy. Dažďové prehánky či búrky sa predpokladajú najmä popoludní a večer. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 14 až 16 °C a cez deň nás čaká maximálne 21 až 23 stupňov Celzia.

Sobota (17.8.) bude spočiatku s oblačnosťou, ale obloha sa postupne k večeru vyjasní. Dažďové prehánky sa pre tento deň nepredpokladajú. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 14 až 16 do denných 21 až 23 stupňov Celzia.

Nedeľa (18.8.) zakončí víkend aj týždeň v znamení polojasnej oblohy, z ktorej by dažďové zrážky spadnúť nemali. Najnižšie ranné teploty budú na úrovni 14 až 16 °C, zatiaľ čo cez deň nás čakajú najvyššie teploty 23 až 25 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.