V úvode júla pocítime aj v Banskej Bystrici studený front, ktorý sa bude nachádzať nad územím Slovenska a môže priniesť aj vlnu búrok. Podľa predbežnej predpovede by priamo v meste pod Urpínom počas prvého júlového týždňa nemalo výdatnejšie pršať, ale to sa môže v priebehu nasledujúcich dní zmeniť. Najnižšie nočné teploty vzduchu sa budú pohybovať nad hranicou desiatich stupňov Celzia.

Pondelok (1. 7.) bude polooblačný až oblačný. Zapršať by malo vo večerných až nočných hodinách. Už v prvý júlový deň pocítime chladnejší vzduch prenikajúci od severozápadu, keď teplota cez deň vystúpi na 24 až 26 °C.

Utorok (2. 7.) bude sprevádzať len malá oblačnosť. Napriek slnečnému počasiu bude chladnejšie, s maximálnou dennou teplotou vzduchu 20 až 22 stupňov Celzia.

Streda (3. 7.) prinesie v Banskej Bystrici prevažne zväčšenú oblačnosť, z ktorej však dážď podľa meteorologických modelov SHMÚ prameniť nemá. Očakávať môžeme teplotu vzduchu do 22 °C.

Štvrtok (4. 7.) sa bude niesť v znamení premenlivej oblačnosti, obloha bude prevažne polojasná. Najmä v druhej polovici dňa sa môžu vyskytnúť prehánky. Teplota vzduchu sa v priebehu dňa vyšplhá na 21 až 23 stupňov Celzia.

Piatok (5. 7.) sa má v Bystrici taktiež vyznačovať premenlivou, ale prevažne malou oblačnosťou. Dážď nateraz úplne vylúčený nie je. Vzduch sa cez deň zohreje na 22 až 24 °C.

Sobota (6. 7.) má byť podobná ako predošlé dni, so slnkom aj oblakmi. Postupne sa už bude otepľovať, očakávať môžeme maximálne hodnoty na úrovni 24 až 26 stupňov Celzia.

Nedeľa (7. 7.) už predznamená návrat horúčav, keď teplota vzduchu vystúpi na 26 až 28 °C. Aj posledný deň v týždni má byť podľa predbežnej predpovede prevažne polooblačný.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.