V druhom marcovom týždni môžeme v Banskej Bystrici očakávať premenlivú oblačnosť. V druhej polovici týždňa nás potrápi aj úhrn či už dažďových, ale aj snehových zrážok. Naďalej bude pomerne chladno, no denná teplota vzduchu by mala dosiahnuť hranicu 10 °C aspoň cez víkend.

Pondelok (8. 3.) otvorí druhý marcový týždeň v znamení ráno a večer malej, cez deň zväčšenej oblačnosti. Úhrn zrážok očakávať nemusíme. Severný vietor bude v nárazoch fúkať rýchlosťou až 8 m/s. Z denných +5 až +7 sa v noci ochladí na -4 až -6 stupňov Celzia.

Utorok (9. 3.) bude spočiatku jasný až polojasný, v druhej polovici dňa už zamračený. Pršať ani snežiť podľa meteorologických modulov nebude. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na +3 až +5, v noci klesne na -1 až -3 °C.

Streda (10. 3.) prinesie spočiatku zamračenú oblohu, z ktorej by malo v dopoludňajších hodinách aj snežiť. Oblačnosť sa v druhej polovici dňa zmenší. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných +4 až +6 do nočných -2 až -4 stupňov Celzia.

Štvrtok (11. 3.) sa bude niesť v znamení prevažne zamračenej oblohy. Vo večerných hodinách môžeme očakávať sneženie. Teplota vzduchu cez deň dosiahne +4 až +6 stupňov Celzia. V noci sa ochladí na +2 až 0 °C.

Piatok (12. 3.) prinesie mierne oteplenie. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na +8 až +10, v noci klesne na +2 až 0 stupňov Celzia. V dopoludňajších hodinách môžeme očakávať sneženie, ktoré s postupným oteplením vystrieda v druhej polovici dňa dážď. Obloha bude prevažne zamračená, k večeru polojasná.

Sobota (13. 3.) bude víkendovým dňom s premenlivou oblačnosťou. Miestami a ojedinele sa môžu vyskytnúť dažďové prehánky. Z príjemných denných +9 až +11 sa v noci ochladí na +3 až +1 °C.

Nedeľa (14. 3.) zakončí druhý marcový týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej má pršať v druhej polovici dňa. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných +8 do nočných 0 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.