Počas nasledujúceho týždňa si v Banskej Bystrici slnečné jarné počasie neužijeme. Obloha bude naďalej prevažne zamračená. V utorok a v stredu môžeme očakávať aj mierne dažďové prehánky. Cez víkend nás zas potrápi sneženie. 

Pondelok (15. 3.) otvorí týždeň v znamení veľkej oblačnosti, z ktorej však úhrn zrážok prameniť nebude. Fúkať bude severný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť 3 až 9 m/s. Z denných +7 až +9 sa v noci ochladí na 0 až -2 stupne Celzia.

Utorok (16. 3.) prinesie spočiatku jasnú, neskôr už zamračenú oblohu. Z nej má v druhej polovici dňa podľa meteorologických modulov pršať. Opäť bude fúkať severný vietor, ktorý v nárazoch dosiahne rýchlosť až 8 m/s. Teplota vzduchu cez deň dosiahne +7 až +9, v noci klesne na +2 až 0 °C.

Streda (17. 3.) bude v meste pod Urpínom prevažne zamračená, pričom v dopoludňajších hodinách sa môžu vyskytnúť aj dažďové prehánky. Potrápi nás silný severný vietor, ktorý môže v nárazoch dosiahnuť rýchlosť 16 až 20 m/s. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných +4 až +6 do nočných -1 až -3 stupňov Celzia.

Štvrtok (18. 3.) bude polooblačný až zamračený. Pršať ani snežiť počas tohto dňa nemá. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na +5 až +7, večer klesne na -1 až -3 °C.

Piatok (19. 3.) prinesie prevažne veľkú oblačnosť a v podvečerných až nočných hodinách už aj sneženie. Z denných +4 až +6 sa v noci ochladí na -2 až -4 stupne Celzia.

Sobota (20. 3.) bude víkendovým dňom so zamračenou oblohou, z ktorej by malo snežiť najmä v skorých ranných a neskorých nočných hodinách. Snehové prehánky však môžeme očakávať aj počas dňa. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí denných +5 a nočných -4 °C.

Nedeľa (21. 3.) zakončí týždeň v znamení zrána zamračenej, počas dňa už vyjasnenej oblohy. V skorých ranných hodinách má ešte snežiť. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od denných +6 do nočných -4 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.