Hoci je v našom kalendári ešte stále jeseň, o slovo sa už naplno hlási zima. Najbližší týždeň nás čakajú zväčša zamračené dni a ešte nižšie ranné, ale aj denné teploty vzduchu.

Pondelok (4.12.) bude malá oblačnosť až polooblačno, popoludní nie je vylúčené ani sneženie. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -7 až do -9 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vystúpi na -3 až -1 stupeň Celzia. Cez deň má fúkať slabý premenlivý vietor.

Utorok (5.12.) má byť spočiatku jasno. Doobeda očakávame pribúdanie oblačnosti, a tak bude po zvyšok dňa prevládať zamračená obloha. Ranná teplota sa má pohybovať od -5 až do -7 stupňov Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude rovnaká ako v pondelok.

Streda (6.12.) prinesie mnoho oblačnosti a v doobedňajších hodinách aj sneženie. Ranná teplota sa bude pohybovať okolo dvoch stupňov Celzia nad nulou. Teplota vzduchu cez deň bude na úrovni do +3 stupne.

Štvrtok (7.12.) sa bude niesť najskôr v znamení takmer jasnej oblohy, avšak v popoludňajších hodinách by už mala pretrvávať oblačná obloha. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -5 až do popoludňajších nula stupňov Celzia.

Piatok (8.12.)  má byť oblačný. Teplota ráno bude okolo dvoch stupňov nad nulou a najvyššia denná teplota vzduchu bude +4 stupne Celzia. Celý deň by malo vytrvalo snežiť, miestami môže ísť o dážď so snehom. Sneženie sa má počas noci z piatka na sobotu zmeniť na intenzívny dážď.

Sobota (9.12.) bude opäť zasnežená a zatiahnutá. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných +1 až do popoludňajších +3 stupňov Celzia.

Nedeľa (10.12.) bude podobne ako v sobotu celý deň snežiť. Ranná a rovnako aj denná teplota vzduchu sa má pohybovať okolo mínus jedného stupňa Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.