Jar vie byť krásne slnečná, ale aj poriadne premenlivá a upršaná. A práve tá druhá podoba jari sa nám v Banskej Bystrici ukáže v ďalších dňoch.

Pozitívnou správou však je, že teploty vzduchu sa napriek zamračenej oblohe budú ďalej dvíhať. Záver týždňa navyše sľubuje aj krajší pohľad na oblohu.

Pondelok (15. 5.) nás privíta pokračujúcimi intenzívnymi zrážkami, ktoré postupne ešte dopoludnia ustanú. Popoludní sa už vyskytne nanajvýš slabšia prehánka, ale pod stále zamračenou oblohou sa rozfúka silnejší nárazový vietor. Teploty sa vyšplhajú od ranných 10 do popoludňajších 16 °C.

Utorok (16. 5.) prinesie ďalej zamračené počasie s postupne zintenzívňujúcimi sa dažďovými zrážkami. S tými je nutné počítať najmä popoludní a večer. Ráno bude pomerne chladno, teplomery by mali ukazovať len 8 stupňov Celzia, popoludní sa vzduch zohreje na 15 stupňov.

Streda (17. 5.) opäť Banskobystričanom neprinesie slnečné lúče. Naopak, oblohu môžu skôr ožiariť blesky. Najmä popoludní totiž môžu intenzívnejší dážď prechodne sprevádzať aj búrky. Spolu s nimi je nutné počítať aj s prechodným silným nárazovým vetrom. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od 13 °C do 17 °C.

Štvrtok (18. 5.) má naďalej sprevádzať nevľúdna zamračená obloha, ale intenzívnejšie zrážky ustanú. Vylúčiť sa ale nedá slabší dážď či prehánky. Pokračovať bude pozvoľný nárast teploty vzduchu, ktorá sa vyšplhá až ku 18 stupňom Celzia.

Piatok (19. 5.) síce ešte môžu sprevádzať prechodné prehánky, ale na oblohe sa už majú kde tu presadiť aj slnečné lúče. Teploty vzduchu stúpnu na 19 °C, ale v noci ešte môžu klesať aj ku 9 stupňom Celzia.

Sobota (20. 5.) však sľubuje zmenu. Obloha sa má viac vyjasniť, aj keď prechodná prehánka či búrka sa vyskytnúť ešte môže. Spolu so slnečnými lúčmi výraznejšie stúpnu aj teploty vzduchu, ktoré preskočia dvadsiatku a teplomery by popoludní v tieni mali ukázať okolo 21 stupňov Celzia.

Nedeľa (21. 5.) bude podľa predbežnej predpovede jasná. Avšak znovu sa môže sformovať lokálna prehánka či búrka. Bude však príjemne, s teplotami v rozmedzí od 13 do 23 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.