Prevažne chladné a sychravé dni vystrieda v najbližších dňoch síce stále prevažne zamračená, ale teplotne prívetivejšia jeseň. Meteorológovia dokonca nevylučujú, že teploty aj v našom regióne môžu ešte miestami znovu prekročiť hranicu 20 stupňov Celzia.

Pondelok (29.10.) bude v Banskej Bystrici oblačný až zamračený a zrána treba počítať aj s prehánkami. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 12 do popoludňajších 16 stupňov Celzia. SHMÚ vydal na pondelok pre okres Banská Bystrica výstrahu 1. stupňa pred možným vyšším úhrnom zrážok, ktorý môže v niektorých lokalitách priniesť aj riziko lokálnych povodní. Zároveň platí výstraha 1. stupňa pred silným vetrom na horách v okrese.

Utorok (30.10.) má byť spočiatku zamračený, k večeru už má prevládať prevažne jasná obloha. Dopoludnia musíme počítať aj s dažďom. Najvyššia denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne poklesne, a to na 15 stupňov. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí od 13 až do 15 stupňov, výraznejšie poklesne až večer.

Streda (31.10.) prinesie takmer jasnú oblohu. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 7 až do popoludňajších 16 stupňov.

Štvrtok (1.11.) bude z rána jasno, avšak už počas dopoludnia má oblačnosť pribúdať, a tak po zvyšok bude prevažne zamračené. Teplota vzduchu sa od ranných 7 stupňov vyšplhá až ku 18 stupňom Celzia popoludní.

Piatok (2.11.) má priniesť mnoho oblačnosti a z rána i dážď. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo trinásť stupňov a najvyššia denná teplota vystúpi na 18 stupňov Celzia.

Sobota (3.11.) má byť prevažne oblačná, zrážky však očakávané nie sú. Najvyššia denná teplota vzduchu sa bude pohybovať približne na úrovni do 19 stupňov Celzia.

Nedeľa (4.11.) bude opäť zamračená. Teploty vzduchu budú od ranných 10 až do popoludňajších 17 stupňov.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.