Po snehovej nádielke nás v meste pod Urpínom čaká mrazivý týždeň, keď sa teploty vzduchu budú držať prevažne pod nulou a počas nocí poklesnú až pod -10 stupňov Celzia. Užijeme si však slnečné lúče.

Počas nasledujúcich nocí poriadne prituhne. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal aj pre banskobystrický okres výstrahu 2. stupňa pred nízkymi teplotami, ktorá bude platiť do pondelka 9.00 h a potom od pondelka 20.00 h do utorka 9.00 h. Nočné teploty vzduchu môžu ojedinele v okrese poklesnúť na -20 až -22 °C.

Pondelok (6. 2.) odštartuje týždeň pri -11 až -13 °C. Počas dňa sa pri slabom premenlivom vetre oteplí na -4 až -2 stupne Celzia. Obloha bude spočiatku ešte zamračená, no popoludní sa vyjasní, a úhrn zrážok tak očakávať nemusíme.

Utorok (7. 2.) bude sprevádzať jasná, popoludní polojasná obloha, z ktorej snežiť nebude. Opäť má fúkať len slabý premenlivý vietor. Teploty vzduchu ráno poklesnú na -12 až -14 a popoludní vystúpia na -3 až -1 stupeň Celzia.

Streda (8. 2.) bude v Banskej Bystrici slnečná a prinesie opäť len minimálnu oblačnosť. Z ranných -10 až -12 sa počas dňa oteplí na -1 až +1 °C.

Štvrtok (9. 2.) bude ďalším dňom s prevažne úplne jasnou oblohou. Naďalej bude chladno, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných -11 až -13 do popoludňajších -1 až +1 °C.

Piatok (10. 2.) zmenu neprinesie, a opäť tak môžeme počítať s množstvom slnečných lúčov a teplotami vzduchu pohybujúcimi sa v rozmedzí ranných -12 a denných 0 až +2 stupňov Celzia.

Sobota (11. 2.) má priniesť návrat veľkej oblačnosti, avšak podľa predbežnej predpovede bez úhrnu zrážok. Teploty vzduchu sa z ranných -10 cez deň vyšplhajú na +2 °C.

Nedeľa (12. 2.) zakončí týždeň v znamení premenlivej oblačnosti a oteplenia, keď sa teploty vzduchu budú pohybovať od ranných -3 až -5 do denných +4 až +6 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.