Prvé dva dni druhého májového týždňa budú v meste pod Urpínom slnečné. Od stredy sa oblačnosť zväčší a niektoré dni majú priniesť aj úhrn zrážok.

V pondelok aj v utorok bude v skorých ranných hodinách, do 7.00 h, platiť výstraha 1. stupňa pred prízemným mrazom, ktorý sa miestami očakáva aj v banskobystrickom okrese.

Pondelok (8. 5.) bude sprevádzať spočiatku úplne jasná, v druhej polovici dňa polojasná obloha. V tento sviatočný deň sa z ranných 6 až 4 počas dňa oteplí na 17 až 19 °C. Juhozápadný vietor zafúka silnejšie popoludní, a to v nárazoch rýchlosťou okolo 8 m/s.

Utorok (9. 5.) bude v meste pod Urpínom taktiež slnečný. Obloha bude prevažne úplne jasná, a pršať z nej tak nebude. Trochu nás schladí juhozápadný až južný vietor, ktorý bude počas dňa fúkať v nárazoch rýchlosťou do 10 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 5 až 3 do popoludňajších 15 až 17 stupňov Celzia.

Streda (10. 5.) prinesie postupný návrat oblačnosti, pričom úplne vylúčené nie sú ani mierne prehánky. Teploty vzduchu ráno poklesnú na 6 až 4 a cez deň vystúpia na 15 až 17 °C.

Štvrtok (11. 5.) sa bude v Banskej Bystrici niesť v znamení postupne zväčšujúcej sa oblačnosti, z ktorej však úhrn zrážok prameniť nemá. Teploty vzduchu sa z ranných 8 až 6 popoludní vyšplhajú na 17 až 19 stupňov Celzia.

Piatok (12. 5.) má sprevádzať spočiatku jasná, no v druhej polovici dňa už zamračená obloha. Práve k večeru môže podľa predbežnej predpovede aj mierne pršať. Vzduch sa z ranných 9 až 7 počas dňa zohreje na 16 až 18 °C.

Sobota (13. 5.) má byť taktiež zrána slnečná, no popoludní a večer už zamračená. Práve v druhej polovici dňa môžeme očakávať aj prehánky. Z ranných 9 až 7 sa cez deň oteplí na 17 až 19 stupňov Celzia.

Nedeľa (14. 5.) má priniesť polojasnú oblohu. Podľa meteorologických modelov by sme mali popoludní a večer počítať aj s prehánkami. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 10 až 8 do popoludňajších 17 až 19 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.