Oblačnosť ustúpi a najbližšie dni bude v Banskej Bystrici sprevádzať prevažne úplne jasná obloha. Zmena má nastať v závere týždňa, kedy môžeme očakávať aj dážď. Denné teplotné maximá sa budú pohybovať okolo dvadsiatky.

Pondelok (29. 4.) prinesie len minimálnu oblačnosť a veľa slnka. Z ranných 10 až 12 sa cez deň oteplí na 22 až 24 °C. Okolo poludnia zafúka južný vietor silnejšie.

Utorok (30. 4.) bude v meste pod Urpínom slnečný, pričom vzduch sa z ranných 11 až 13 počas dňa zohreje na 22 až 24 stupňov Celzia. Cez deň opäť pocítime južný vietor, ktorý má fúkať v nárazoch rýchlosťou do 12 m/s.

Streda (1. 5.) bude taktiež s prevažne jasnou oblohou a príjemnými teplotami vzduchu. Tie sa z ranných 10 až 12 v priebehu dňa vyšplhajú na 21 až 23 °C. Aj v tento sviatočný deň nás má trochu schladiť južný vietor.

Štvrtok (2. 5.) prinesie návrat väčšej oblačnosti, ale prechodne by sme si mali užiť aj slnečné lúče. Dážď podľa predbežnej predpovede očakávať nemusíme. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 10 až 12 do denných 17 až 19 stupňov Celzia.

Piatok (3. 5.) má v Bystrici sprevádzať spočiatku polojasná, no v druhej polovici dňa už zamračená obloha, z ktorej má podľa meteorologických modelov SHMÚ vo večerných hodinách pršať. Teploty vzduchu sa majú pohybovať v podobnom rozmedzí ako vo štvrtok.

Sobota (4. 5.) má byť oblačná, s prehánkami a teplotou vzduchu do 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (5. 5.) má zakončiť týždeň v znamení premenlivej oblačnosti, pričom naďalej treba počítať s dažďom. Očakávať môžeme teplotu vzduchu do 18 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.