Aj počas štvrtého aprílového týždňa bude chladno, pričom viaceré dni majú priniesť v Banskej Bystrici dážď. Zmeny by sme sa mali dočkať s príchodom víkendu.

Pondelok (22. 4.) začne so zamračenou oblohou a najmä zrána a dopoludnia môžeme očakávať prehánky. Popoludní sa obloha čiastočne vyjasní. Z ranných 1 až 3 sa cez deň oteplí na 8 až 10 °C.

Utorok (23. 4.) prinesie prevažne zamračenú oblohu, ale len nízke riziko dažďa v druhej polovici dňa. Teplota vzduchu z ranných 2 až 4 v priebehu dňa vystúpi na 10 až 12 stupňov Celzia.

Streda (24. 4.) bude v Banskej Bystrici zamračená a daždivá, podľa meteorologických modelov SHMÚ má výdatne pršať prakticky počas celého dňa. Ráno už bude príjemnejšie, s minimálnou teplotou okolo 6 °C. Uprostred dňa môžeme očakávať hodnoty okolo 10 stupňov Celzia.

Štvrtok (25. 4.) bude sprevádzať prevažne veľká oblačnosť a občasný dážď či mrholenie. Teplota vzduchu sa z ranných 5 až 3 počas dňa vyšplhá na 8 až 10 stupňov Celzia.

Piatok (26. 4.) má priniesť vyjasnenie oblohy, pričom vzduch sa má cez deň zohriať na 13 až 15 °C.

Sobota (27. 4.) má byť v meste pod Urpínom opäť o čosi teplejšia, s denným maximom okolo 16 stupňov Celzia. Očakávať môžeme prevažne polojasnú oblohu.

Nedeľa (28. 4.) má podľa predbežnej predpovede zakončiť týždeň v znamení pekného počasia, s jasnou oblohou a dennou teplotou vzduchu až do 21 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.