Leto už síce začalo aj z astronomického hľadiska, no teploty i premenlivá oblačnosť budú zatiaľ v Banskej Bystrici príznačné skôr jari.

pocasie sidlisko oblakyPondelok (23.6.) bude polooblačný, neskôr prevažne jasný. Teplota vzduchu v Banskej Bystrici stúpne od 12 do 23 stupňov Celzia. Bude však fúkať severozápadný vietor.

Utorok (24.6.) má byť dopoludnia oblačný, pričom zo zväčšenej oblačnosti môže aj zapršať. Neskôr popoludní by mala oblačnosť ustúpiť. Bude však chladnejšie, teplota vzduchu sa vyšplhá na najviac 19 stupňov Celzia.

Streda (25.6.) by mala priniesť prevažne oblačné počasie a popoludní i dážď. Teplota vzduchu sa vyšplhá na 22 stupňov Celzia, ráno najmenej okolo 11 stupňov.

Štvrtok (27.6.) prinesie ešte ráno a dopoludnia veľkú oblačnosť, no následne i vyjasnenie oblohy. Teplota vzduchu následne vystúpi na 20 stupňov Celzia.

Piatok (28.6.) bude podľa predbežnej predpovede prevažne jasný. Teplota vzduchu sa vyšplhá na 22 stupňov Celzia.

Sobota (29.6.) má byť prevažne zamračená, popoludní aj s dažďom. Teplota vzduchu sa vyšplhá na najviac 18 stupňov Celzia.

Nedeľa (30.6.) bude len o niečo teplejšia, keď teplomery ukážu v Banskej Bystrici najviac 19 stupňov Celzia. Počas celého dňa hrozí riziko slabších dažďových zrážok.

Aktuálne počasie na Slovensku pre dnešný deň:

img