Na prelome mesiacov január a február sa v meste pod Urpínom dočkáme viacerých dní so snežením. Očakávať môžeme premenlivú, no prevažne zväčšenú oblačnosť. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal výstrahy aj pre okres Banská Bystrica.

Od pondelka 30. januára 9.00 h do stredy 1. februára 22.00 h bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred vetrom na horách, ktorý má v polohách nad približne 1 500 m dosiahnuť v nárazoch rýchlosť 30 až 37 m/s. Od pondelkového popoludnia do utorkového večera zas bude platiť výstraha 1. stupňa pred snehovými jazykmi a závejmi, ktorých tvorba sa v okrese očakáva ojedinele, najmä na horských priechodoch.

Pondelok (30. 1.) začne mrazivým ránom pri teplotách na úrovni okolo -6 °C. Zo zväčša zamračenej oblohy má začať snežiť popoludní a mierne snehové prehánky budú pretrvávať až do konca dňa. Teploty vzduchu cez deň vystúpia maximálne na 0 až +2 stupne Celzia. Fúkať má len slabý premenlivý vietor.

Utorok (31. 1.) prinesie v Banskej Bystrici od rána pretrvávajúce mierne sneženie, ktoré má postupne ustúpiť, no s blížiacou sa nocou sa má opäť rozsnežiť, ale nie výrazne. Prevládať bude nízka oblačnosť. Severozápadný vietor zafúka v prvej polovici dňa v nárazoch rýchlosťou do 10 m/s. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí ranných -2 a denných +2 °C.

Streda (1. 2.) otvorí najkratší mesiac v roku v znamení zamračenej oblohy, z ktorej má opäť snežiť, no vylúčený nie je ani dažďový doprovod. V skorých ranných hodinách má severozápadný vietor zafúkať silnejšie. Z ranných 0 až -2 sa cez deň oteplí na +2 až +4 stupne Celzia.

Štvrtok (2. 2.) bude taktiež zamračený a opäť treba počítať aj so snehovými prehánkami. Tie majú byť podľa meteorologických modelov najvýdatnejšie v skorých ranných hodinách. Teploty vzduchu sa z ranných -2 až -4 počas dňa vyšplhajú na +1 až +3 °C.

Piatok (3. 2.) má v meste pod Urpínom sprevádzať pretrvávajúca veľká oblačnosť, aj keď snežiť by už podľa predbežnej predpovede malo len minimálne a ojedinele. Teploty vzduchu ráno poklesnú k -4, cez deň vystúpia na +1 až +3 stupne Celzia.

Sobota (4. 2.) má priniesť najvýdatnejší úhrn zrážok, či už snehových, alebo dažďových. Opäť môžeme očakávať zamračenú oblohu. Z ranných -2 až -4 sa cez deň oteplí na +2 až +4 °C.

Nedeľa (5. 2.) by mala priniesť zmenu, keď sa obloha nad Banskou Bystricou vyjasní, a užijeme si tak aj slnečné lúče. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných -5 do popoludňajších +4 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.