Jeseň prechádza do záverečnej fázy a zima sa postupne hlási o slovo. V najbližšom týždni nás v Banskej Bystrici môže postretnúť i slabšie sneženie, ktoré bude striedať dážď. Teploty sa budú zväčša držať nad nulou, avšak rána budú aj mrazivé.

Pondelok (21.11.) prinesie z rána hmlisté počasie, neskôr s prevažne zväčšenou oblačnosťou, z ktorej môže aj slabšie zapršať či prechodne i snežiť. Neskôr sa v prípade stúpnutia nízkej oblačnosti nad mestom obloha vyjasní. Ráno budú teploty pod nulou, okolo -3 stupňov Celzia, postupne sa však vyšplhajú na +4 stupne..

Utorok (22.11.) začne v ranných hodinách opäť pod bodom mrazu, keď teploty v noci klesnú až ku -4 stupňom Celzia. Obloha bude z rána jasná, neskôr však oblačnosti pribudne. S ňou stúpne aj teplota ku +4 °C. Deň sa zaobíde bez zrážok, tie sa však vo forme dažďa, neskôr i snehu, prejavia od večerných hodín a sprevádzať ich bude aj silnejší nárazový vietor.

Streda (23.11.) má byť v znamení pokračujúcich zrážok z utorkového večera. Teploty sa počas dňa udržia nad nulou, a tak budú najmä v znamení dažďa či dažďa so snehom. Konkrétne ukážu teplomery hodnoty v rozmedzí od +2 do +5 °C.

Štvrtok (24.11.) bude naďalej prevažne pod zamračenou oblohou, z ktorej budú pokračovať i prehánky a vytrvalejšie zrážky, avšak v menšej intenzite. Tie bude sprevádzať aj silnejší nárazový severozápadný vietor. Pod zamračenou oblohou sa teploty udržia naďalej v plusových hodnotách okolo 3 stupňov Celzia.

Piatok (25.11.) prinesie zmenu charakteru počasia. Obloha bude dopoludnia a krátko po poludní polojasná. Neskôr oblačnosti pribudne. Teploty vzduchu však budú ráno nižšie, len okolo -1 °C a popoludní stúpnu k úrovni +6 °C.

Sobota (26.11.) má byť prevažne oblačná, ale bez zrážok. Teploty vzduchu budú ráno okolo -1 °C a neskôr sa vyšplhajú ku plus šiestim stupňom Celzia.

Nedeľa (27.11.) začne v skorých ranných hodinách pri teplote okolo -2 stupňov Celzia. Počas dňa, ktorý už bude prevažne pod jasnou oblohou, stúpne znovu ku +6 °C. Prvú adventnú nedeľu si tak budeme môcť vychutnať napríklad aj pri prechádzke.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.