Nadchádzajúce vianočné dni majú priniesť nadpriemerné denné teploty vzduchu. Už počas nedeľňajšieho Štedrého dňa má byť najvyššia teplota vzduchu až plus deväť stupňov Celzia.

Štedrý deň (24.12.) bude prevažne jasný alebo len s malou oblačnosťou. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných +2 až do popoludňajších +9 stupňov Celzia.

Pondelok (25.12.) bude znovu prevládať jasná obloha. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od -1 do +1 stupeň Celzia. Cez deň teplota stúpne najviac na +6 stupňov Celzia.

Utorok (26.12.) má byť zamračený a s rannou teplotou okolo nuly. Počas celého dňa by malo pretrvávať aj slabšie sneženie, pričom k večeru sneženie vystrieda dážď, ktorý bude pretrvávať aj počas noci z utorka na stredu. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala presiahnuť hranicu +3 stupne Celzia.

Streda (27.12.) bude pokračovať oblačné počasie. Vo večerných hodinách by sme mali počítať aj s dažďovými prehánkami, ktoré budú pretrvávať i počas noci zo stredy na štvrtok. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných +2 až do popoludňajších +5 stupňov.

Štvrtok (28.12.) má byť znovu zamračený a s rannou teplotou okolo plus tri stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude približne do +4 stupne. Počas celého dňa by sme mali počítať s tým, že bude padať dážď so snehom.

Piatok (29.12.) bude prevládať jasná obloha. Ranná teplota vzduchu má byť okolo mínus štyri stupne Celzia a najvyššia denná teplota sa má pohybovať okolo nuly.

Sobota (30.12.) bude zatiahnutá, pričom v ranných hodinách treba rátať aj so snežením. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -6 až do popoludňajších plus dvoch stupňov.

Nedeľa (31.12.) bude zamračená. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať okolo nuly. Cez deň teplota stúpne najviac na +4 stupne Celzia.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.