Uplynulé dni a týždne sprevádzalo premenlivé, často daždivé počasie. Tretí júnový týždeň však bude v Banskej Bystrici slnečný a s letnými teplotami vzduchu, pričom dážď v najbližších dňoch očakávať nemusíme. Teplejšie už budú aj noci, najnižšie ranné teploty vzduchu sa budú počas týždňa pohybovať tesne pod hranicou dvadsiatich stupňov Celzia.

Pondelok (17. 6.) bude spočiatku s jasnou oblohou, v druhej polovici dňa už polooblačný až oblačný. Teplota vzduchu cez deň vystúpi na 24 až 26 °C.

Utorok (18. 6.) prinesie v meste pod Urpínom malú oblačnosť a teplotu vzduchu až do 28 stupňov Celzia.

Streda (19. 6.) bude taktiež slnečná, pričom vzduch sa v priebehu dňa zohreje na 27 až 29 °C.

Štvrtok (20. 6.) by už mal priniesť viac oblakov, ale opäť si užijeme aj slnečné lúče. Očakávať môžeme najvyššiu dennú teplotu vzduchu na úrovni 27 až 29 stupňov Celzia.

Piatok (21. 6.) má taktiež sprevádzať jasná až polojasná obloha, ale počas noci na sobotu treba podľa predbežnej predpovede počítať s búrkami. Teplota vzduchu sa cez deň vyšplhá na 28 až 30 °C.

Sobota (22. 6.) má podľa meteorologických modelov SHMÚ priniesť v Banskej Bystrici premenlivú oblačnosť a prehánky aj v priebehu dňa. Naďalej bude teplo, cez deň do 29 stupňov Celzia.

Nedeľa (23. 6.) má byť polooblačná, pričom prehánky nateraz vylúčené nie sú. Očakávať môžeme podobné teploty vzduchu ako v predošlých dňoch.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.