Prvé júlové dni prinesú chladné a veterné počasie, pričom v pondelok meteorológovia nevylučujú v nočných hodinách ani prízemný mráz. Zlom má nastať v polovici týždňa, kedy sa oteplí, avšak v prvý júlový víkend by sa teploty mali opäť pohybovať len okolo dvadsať stupňov Celzia.

Pondelok (2.7.) bude jasno alebo len malá oblačnosť. Teplota vzduchu sa od ranných 8 stupňov vyšplhá k poludňajším 21 stupňom. V noci by sme mali počítať aj s prízemným mrazom kvôli, ktorému Slovenský hydrometeorologický ústav vydal i výstrahu prvého stupňa.

Utorok (3.7.) má byť prevažne jasný. Ranná teplota vzduchu sa bude pohybovať od 8 do 10 stupňov Celzia. Denná teplota vzduchu v porovnaní s pondelkom mierne stúpne, a to na 21 až 23 stupňov Celzia.

Streda (4.7.) má priniesť takmer jasnú oblohu. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 16 až do popoludňajších 25 stupňov Celzia.

Štvrtok (5.7.) má byť v znamení polooblačnej oblohy. Najmä podvečer nás majú sprevádzať aj dažďové prehánky, pričom tie by mali pretrvávať i počas noci zo štvrtka na piatok. Teplota vzduchu bude v rozmedzí od 18 až do 26 stupňov.

Piatok (6.7.) prinesie zamračenú oblohu s rannou teplotou približne 20 stupňov. Počas celého dňa treba počítať i s prechodnými dažďovými prehánkami. Najvyššia denná teplota vzduchu by nemala prekročiť hranicu 24 stupňov Celzia.

Sobota (7.7.) má byť oblačná a s rannou teplotou okolo devätnásť stupňov. Maximálna teplota vzduchu v porovnaní s piatkom mierne poklesne, a to na 22 stupňov Celzia.

Nedeľa (8.7.) bude polooblačná s najvyššou dennou teplotou približne do 19 stupňov. Ranná teplota vzduchu by mala byť okolo 15 stupňov Celzia. Podvečer nie sú vylúčené ani slabšie dažďové prehánky.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.