Teploty vzduchu cez 30 stupňov Celzia charakterizovali uplynulý týždeň v Banskej Bystrici a inak tomu nebude ani na prelome prázdninových mesiacov. Aj keď v samotnom meste sa letná prehánka prejavila len v piatok, na Sliači či nad Ľubietovou mali v závere týždňa aj výraznejšie búrky. Tie by nás preto nemali prekvapiť ani v ďalších dňoch.

Pondelok (30.7.) má byť prevažne jasný, prípadne len s malou oblačnosťou. Teploty sa budú pohybovať v rozmedzí od ranných 24 do popoludňajších 31 stupňov Celzia. Z popoludňajšej oblačnosti sa miestami môže vyskytnúť krátka letná búrka či prehánka aj na území nášho okresu. Slovenský hydrometeorologický ústav vydal kvôli vysokým teplotám vzduchu aj výstrahu prvého stupňa aj pre okres Banská Bystrica.

Utorok (31.7.) prinesie prevažne jasnú oblohu a teploty, ktoré sa budú opäť tiahnuť až k úrovni 32 stupňov Celzia v tieni. Ani v noci teplota výraznejšie neklesne pod úroveň 20 stupňov Celzia. Popoludní sa opäť môže oblačnosť združiť do prehánky či krátkej búrky, ale riziko zrážok je v utorok len nízke. Aj pre utorok Slovenský hydrometeorologický ústav vydal kvôli vysokým teplotám vzduchu výstrahu prvého stupňa.

Streda (1.8.) bude naďalej teplá a slnečná, pričom v ranných hodinách môže pretrvávať zväčšená oblačnosť, zrážky ale predpokladané nie sú. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 22 do popoludňajších 31 stupňov Celzia.

Štvrtok (2.8.) má priniesť naďalej prevažne jasnú oblohu, avšak popoludní musíme počítať aj v našom regióne s lokálnymi letnými prehánkami. Teplota vzduchu vystúpi znovu až ku hranici 30 stupňov Celzia.

Piatok (3.8.) prinesie  polooblačnú oblohu. V popoludňajších hodinách je predpoklad, že sa môže vyskytnúť aj prehánka alebo búrka. To všetko pri teplotách od ranných 22 až do popoludňajších 27 stupňov Celzia, oproti predošlým dňom sa tak mierne ochladí.

Sobota (4.8.) má byť prevažne slnečná, tentokrát len s malým rizikom dažďových zrážok počas dňa. Teploty vzduchu zostanú ešte vysoké, a to na úrovni do 28 stupňov Celzia v tieni.

Nedeľa (5.8.) bude najskôr v znamení pokračujúcej dominancie slnečných lúčov, avšak neskôr už oblohu ovládnu oblaky. Najmä podvečer by sme mali počítať aj s dažďovými prehánkami. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 21 až do popoludňajších 27 stupňov.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.

https://bbonline.sk/prehlad-kam-zajst-pocas-leta-na-kupalisko-v-bystrici-a-okoli-2018/