Stále pomerne veľa prehánok a búrok, ale kde tu aj jasná obloha. Bláznivý apríl sa rozlúčili po svojom, ale ani úvod mája ešte neprinesie výraznejšie oteplenie vzduchu či viac slnka.

blesk bb rooseveltova nemocnica anton vikPondelok (28.4.) bude dopoludnia jasno, neskôr polooblačno. Popoludní sa ale zamračí a už okolo 16-tej hodiny nie je vylúčený dážď, ktorý sa neskôr môže prejaviť aj v podobe búrky. Teplota vzduchu bude v rozmedzí od 8 do 20 stupňov Celzia.

Utorok (29.4.) má pokračovať nad Banskou Bystricou veľká oblačnosť. Pravdepodobnosť zrážok je síce nižšia, no popoludní a najmä podvečer s nimi opäť musíme počítať. Teplomery budú ukazovať od 10 do 19 stupňov Celzia.

Streda (30.4.), a teda posledný aprílový deň, bude dopoludnia prevažne jasno, popoludní ale opäť príde pásmo oblačnosti, ktoré so sebou prinesie riziko búrky a dažďa. Ráno bude najmenej okolo deväť, popoludní najviac 21 stupňov Celzia.

Štvrtok (1.5.) síce bude voľným dňom, no oddychovať budeme najmä doma. Počas celého dňa totiž má byť prevažne oblačno. Zrážkové pásmo so sebou tentokrát prinesie aj ochladenie vzduchu, ktorý by sa tak vo štvrtok mal vyšplhať na najviac 18 stupňov Celzia.

Piatok (2.5.) sa bude po ľahkom rannom daždi oblačnosť postupne rozpadať. Menšia prehánka síce popoludní nie je vylúčená, no jej pravdepodobnosť je pomerne nízka. Teplota vzduchu sa vyšplhá na najviac 20 stupňov Celzia.

Sobota (3.5.) má byť dopoludnia prevažne jasná, popoludní oblakov pribudne a s nimi aj možnosť menej výdatných dažďových zrážok. Teplota vzduchu bude ráno okolo desať, popoludní najviac 19 stupňov Celzia.

Nedeľa (4.5.) bude dopoludnia veľká oblačnosť, ktorá postupne uvoľní priestor slnečným lúčom. Napriek tomu ale teplota vzduchu výraznejšie klesne, keď sa vyšplhá na najviac 15 stupňov Celzia.