Dáždniky sa nám zídu aj v predposlednom májovom týždni, s prehánkami či búrkami treba počítať každý deň. Denné teplotné maximá sa budú naďalej pohybovať na úrovni okolo dvadsiatich stupňov Celzia.

Pondelok (20. 5.) bude sprevádzať premenlivá, prevažne zväčšená oblačnosť, z ktorej môžu v meste pod Urpínom prameniť prehánky, a to najmä ráno. Od 11.00 h až do večera bude v banskobystrickom okrese platiť výstraha 1. stupňa pred búrkami, aj keď podľa SHMÚ bude pravdepodobnosť ich výskytu malá. Z ranných 12 až 14 sa cez deň oteplí na 20 až 22 °C.

Utorok (21. 5.) bude v Banskej Bystrici po väčšinu dňa so zamračenou oblohou, z ktorej má aj pršať, pričom pravdepodobnosť dažďa bude k večeru stúpať. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v podobnom rozmedzí ako v pondelok.

Streda (22. 5.) prinesie opäť zamračenú oblohu. Podľa meteorologických modelov SHMÚ môžeme očakávať výdatný dážď či búrky počas celého dňa. Vzduch sa z ranných 14 až 16 v priebehu dňa zohreje na 18 až 20 °C.

Štvrtok (23. 5.) bude sa bude vyznačovať čiastočne vyjasnenou oblohou, avšak aspoň s prehánkami treba naďalej počítať. Očakávať môžeme teplotu vzduchu do 22 stupňov Celzia.

Piatok (24. 5.) má byť oblačný, v druhej polovici dňa daždivý a s teplotou vzduchu do 21 °C.

Sobota (25. 5.) má v Bystrici priniesť premenlivú oblačnosť, z ktorej môžu opäť prameniť prehánky. Teplota vzduchu vystúpi maximálne na 22 stupňov Celzia.

Nedeľa (26. 5.) nemá byť iná. Podľa predbežnej predpovede môžeme opäť očakávať zväčšenú oblačnosť, dážď a teplotu vzduchu, ktorá sa vyšplhá tesne nad hranicu dvadsiatich stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.