Druhý júlový týždeň bude oproti prvému o poznanie teplejší. V Banskej Bystrici nás čakajú teploty vzduchu presahujúce hranicu tridsiatich stupňov Celzia. Schladiť by nás mohli občasné prehánky, no tých veľa nebude. Nočné teploty vzduchu sa budú pohybovať tesne pod dvadsiatkou.

Pondelok (8. 7.) bude v porovnaní s nadchádzajúcimi dňami ešte celkom príjemný, keď teplota vzduchu dosiahne 25 až 27 °C. Vyskytnúť by sa mohli prehánky či búrky, ale riziko úhrnu zrážok nie je vysoké. Zväčšenú oblačnosť môžeme očakávať okolo poludnia, inak bude obloha prevažne jasná.

Utorok (9. 7.) bude v meste pod Urpínom sprevádzať jasná obloha. Vzduch sa cez deň zohreje na 29 až 31 stupňov Celzia. Pocitová teplota dosiahne aj viac ako 35 °C, inak tomu nebude ani počas nasledujúcich dní.

Streda (10. 7.) prinesie taktiež len malú oblačnosť a maximálnu teplotu vzduchu na úrovni 30 až 32 °C.

Štvrtok (11. 7.) bude prevažne slnečný, ale v druhej polovici dňa by malo byť oblakov na oblohe viac, pričom z nich môže aj zapršať. Teplota vzduchu sa vyšplhá na 30 až 32 stupňov Celzia.

Piatok (12. 7.) sa má v Banskej Bystrici vyznačovať prevažne minimálnou oblačnosťou a teplotou vzduchu do 32 °C.

Sobota (13. 7.) má byť s jasnou až polojasnou oblohou, z ktorej môže k večeru podľa meteorologických modelov SHMÚ spŕchnuť. Očakávať môžeme opäť teplotu vzduchu do 32 stupňov Celzia.

Nedeľa (14. 7.) má podľa predbežnej predpovede priniesť zväčšenú oblačnosť aj dážď. Zároveň by sme si mali oddýchnuť od tropických teplôt vzduchu.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.