Nadchádzajúce dni budú mať od jari ešte dosť ďaleko. Najmä od tej slnečnej. Musíme sa pripraviť na daždivé dni a zo svojich šatníkov vytiahnuť dáždniky. 

Pondelok (26.3.) má byť najkrajším dňom týždňa. Jediný deň by nemalo výrazne pršať, alebo snežiť. Najnižšia ranná teplota vzduchu má byť od -1 až do +2 stupne Celzia. Najvyššia denná teplota by mala byť do +9 stupňov Celzia.

Utorok (27.3.) sa počasie výrazne pokazí a bude pretrvávať počas celého týždňa. Musíme sa pripraviť na výrazné dažďové zrážky. Ranná teplota vzduchu bude od +1 do +3 stupne Celzia. Najvyššia denná teplota vzduchu bude od +4 až  do +9 stupňov Celzia.

Streda (28.3.) prinesie ochladenie a k dažďovým zrážkam sa pridá aj sneh. Teploty vzduchu budú v rozmedzí od ranných -1 až do popoludňajších plus šesť stupňov.

Štvrtok (29.3.) bude obloha zamračená s miernymi dažďovými prehánkami. Teploty vzduchu sa budú pohybovať v rozmedzí od rannej nuly až ku popoludňajším 8 stupňom Celzia.

Piatok (30.3.) prinesie nárast oblačnosti a počas celého dňa aj dažďové zrážky. Teplota bude počas celého dňa nad nulou, okolo poludnia to bude najviac 7 stupňov Celzia.

Sobota (31.3.) bude opäť aj daždivá a zamračená. Ranná teplota bude okolo troch stupňov Celzia a denná teplota vzduchu sa bude pohybovať do deviatich stupňov Celzia nad nulou.

Nedeľa (1.4.) bude presnou kópiou soboty. Zamračenú oblohu s dažďovými prehánkami doplnia teploty od ranných štyroch stupňov Celzia do najviac desiatich stupňov nad nulou.

A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice. Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici.