V druhom decembrovom týždni nás bude v Banskej Bystrici a okolí sprevádzať skôr jesenné počasie. Obloha bude prevažne zamračená a viacero dní bude upršaných, pričom dážď môže najmä v nočných hodinách a vo vyšších polohách sprevádzať aj sneh. Teploty vzduchu sa budú pohybovať prevažne nad nulou.

Pondelok (7. 12.) otvorí týždeň v znamení prevažne zamračenej oblohy, z ktorej by podľa meteorologických modulov malo pršať počas celého dňa. Fúkať bude len slabý premenlivý vietor. Z ranných +3 až +1 sa cez deň oteplí na 4 až 6 stupňov Celzia.

Utorok (8. 12.) bude dňom s pretrvávajúcou veľkou oblačnosťou, z ktorej by mali dopoludnia prameniť aj dažďové prehánky. Fúkať bude opäť len slabý premenlivý vietor. Teplota vzduchu sa z ranných +1 až -1 cez deň vyšplhá na 4 až 6 °C.

Streda (9. 12.) prinesie zmenu počasia. Obloha sa čiastočne vyjasní a pršať ani snežiť by z nej počas tohto dňa nemalo. Teplota vzduchu sa bude pohybovať od najnižších ranných -2 až -4 do najvyšších denných 6 až 8 stupňov Celzia.

Štvrtok (10. 12.) bude v meste pod Urpínom zamračený, pričom úhrn dažďových zrážok môžeme očakávať počas celého dňa. Teplota vzduchu sa bude pohybovať v rozmedzí +2 až 6 °C.

Piatok (11. 12.) sa bude niesť v znamení pretrvávajúcej veľkej oblačnosti. V prvej polovici dňa môže aj mierne pršať. Z ranných +2 až 0 sa cez deň oteplí na 5 až 7 stupňov Celzia.

Sobota (12. 12.) bude víkendovým dňom s prevažne zamračenou oblohou, z ktorej by malo pršať v dopoludňajších hodinách. Teplota vzduchu sa bude počas celého dňa pohybovať v rozmedzí 1 až 5 °C.

Nedeľa (13. 12.) zakončí týždeň v znamení ústupu oblačnosti. Z vyjasnenej oblohy by počas tohto dňa pršať ani snežiť nemalo. Teplota vzduchu sa z ranných +2 až 0 cez deň vyšplhá na 4 až 6 stupňov Celzia.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.