Druhý augustový týždeň budú v Banskej Bystrici sprevádzať príjemnejšie teploty vzduchu, ktoré podľa predbežnej predpovede nepresiahnu hranicu 30 stupňov Celzia. Pršať má len výnimočne.

Pondelok (8. 8.) sa bude v meste pod Urpínom niesť v znamení prevažne zamračenej oblohy. Výraznejšie pršať nebude, aj keď v podvečerných hodinách môže miestami mierne spŕchnuť. V druhej polovici dňa prechodne zafúka nárazový južný vietor. Teploty vzduchu sa budú pohybovať od ranných 16 až 14 do popoludňajších 24 až 26 °C.

Utorok (9. 8.) prinesie vyjasnenie oblohy, na ktorú sa ale v druhej polovici dňa vráti zopár oblakov. Pršať však nebude. Z ranných 17 až 15 sa cez deň oteplí na 25 až 27 stupňov Celzia.

Streda (10. 8.) bude v Banskej Bystrici slnečná, prechodne polooblačná. Úhrn zrážok očakávať nemusíme. Schladí nás silnejší severný nárazový vietor. Vzduch sa z ranných 15 až 13 cez deň zohreje na 24 až 26 °C.

Štvrtok (11. 8.) má sprevádzať premenlivá oblačnosť, z ktorej dážď prameniť nemá. Teploty vzduchu budú opäť pomerne príjemné, keď sa budú pohybovať od ranných 15 až 13 do popoludňajších 24 až 26 stupňov Celzia.

Piatok (12. 8.) má taktiež priniesť premenlivú oblačnosť. Z dažďom podľa predbežnej predpovede počítať nemusíme. Od piatka sa začne mierne otepľovať, keď sa teploty vzduchu z ranných 16 až 14 cez deň vyšplhajú na 26 až 28 °C.

Sobota (13. 8.) má byť spočiatku slnečná, no v druhej polovici dňa už zamračená. Očakávať môžeme aj niekoľko prehánok. Z ranných 17 až 15 sa cez deň oteplí na 27 až 29 stupňov Celzia.

Nedeľa (14. 8.) má zakončiť týždeň v duchu jasnej až polojasnej oblohy, ktorá sa má zamračiť až vo večerných hodinách. Zároveň má byť najteplejším dňom v rámci druhého augustového týždňa, keď sa teploty vzduchu z ranných 18 až 16 cez deň vyšplhajú na 28 až 30 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.