Počas druhého júnového týždňa môžeme v Banskej Bystrici očakávať dážď takmer na dennom poriadku. O pár stupňov sa prechodne ochladí.

Pondelok (10. 6.) bude sprevádzať teplota vzduchu do 21 °C, prevažne zamračená obloha a dážď, s ktorým treba rátať prakticky počas celého dňa. Až do večera bude platiť aj v banskobystrickom okrese výstraha 1. stupňa pred búrkami.

Utorok (11. 6.) prinesie veľkú oblačnosť, z ktorej môžu prameniť prehánky. Teplota vzduchu dosiahne 18 až 20 stupňov Celzia.

Streda (12. 6.) bude v meste pod Urpínom podľa meteorologických modelov SHMÚ zamračená a upršaná. Očakávať môžeme maximálnu dennú teplotu vzduchu na úrovni 17 až 19 °C.

Štvrtok (13. 6.) zmenu neprinesie. Aj tento deň sa má niesť v znamení zamračenej oblohy, úhrnu zrážok a prechodného ochladenia. Vzduch sa v priebehu dňa zohreje len na 16 až 18 stupňov Celzia.

Piatok (14. 6.) už má podľa predbežnej predpovede priniesť v Bystrici viac slnečných lúčov, ale ojedinelé prehánky nateraz vylúčené nie sú. Začne sa aj otepľovať, teplota vzduchu sa má vyšplhať nad hranicu 20 °C.

Sobota (15. 6.) má byť s polojasnou oblohou, teplotou vzduchu do 24 stupňov Celzia a bez prehánok.

Nedeľa (16. 6.) má byť prevažne polojasná, ale o slovo sa môžu opäť prihlásiť prehánky. Denné teplotné maximum má atakovať úroveň 25 °C.

Aktuálnu teplotu, tlak, vlhkosť či zrážky z meteostanice v centre Banskej Bystrice a Sásovej nájdete na našej podstránke Počasie v Banskej Bystrici. A ako to v meste vyzerá v tejto chvíli, vám priblížia naše webkamery Banskej Bystrice.