Na strednom Slovensku si neprestajné horúce leto zatiaľ neužívame, aj keď vysoké teploty prechodne prichádzajú, obloha je neustále premenlivá.

pocasie sidlisko oblakyPondelok (28.7.) bude prevažne oblačný a ďažďové zrážky i vo forme búrky sa môžu prejaviť najmä popoludní, kedy teplomery ukážu najviac 22 stupňov Celzia.

Utorok (29.7.) prinesie takisto teplotu do 22 stupňov Celzia, oblačnosti bude stále pomerne veľa no riziko dažďa výrazne menšie. Popoludní však miestami môže menej výdatný dážď zasiahnuť aj Banskú Bystricu.

Streda (30.7.) má byť na aktuálne obdobie stále pomerne chladná, keď sa teploty vyšplhajú na najviac 24 stupňov Celzia. Popoludní opäť musíme počítať s dažďom.

Štvrtok (31.7.) bude stále oblačný s teplotou do 24 stupňov Celzia. Občasný dážď bude stále spoločníkom Banskobystričanov.

Piatok (1.8.) síce má priniesť mierny nárast teploty, ktorá môže dosiahnuť na úroveň 26 stupňov Celzia, no stále bude prevažne oblačno a popoludní sa takisto môže prejaviť aj dážď či búrka.

Sobota (2.8.) bude podľa predbežnej predpovede polooblačná a slnečných lúčov by sme si mali vychutnať viac než v predošlých dňoch. Neskôr popoludní ale oblačnosť narastie, búrka sa k večeru opäť prihlási o slovo. Teplota vzduchu sa vyšplhá na 26 stupňov Celzia.

Nedeľa (3.8.) má byť prevažne zamračená s teplotou do 24 stupňov a rizikom zrážok najmä popoludní.