Jeseň začala v Banskej Bystrici chladným počasím, no prelom septembra a októbra bude patriť nefalšovanému babiemu letu. Lietajúce pavučinky odrážajúce sa v slnečných lúčoch budú prináležať najmä úvodu týždňa. V jeho druhej polovici síce  potom zaprší, no teploty sa stále udržia okolo 20 stupňov Celzia. Podrobnú predpoveď nájdete v článku nižšie.

banska bystrica
Septembrový pohľad na Banskú Bystricu sponad oblakov.

Pondelok (29.9.) bude ráno a dopoludnia poriadne zahmlený. Miestami môže byť viditeľnosť len do vzdialenosti okolo sto metrov a pozorní by preto mali byť najmä vodiči na ranných cestách. Počas dňa bude neskôr polooblačno a bez zrážok. Teplota vzduchu v meste sa všplhá na 19 až 21 stupňov Celzia, ráno to bude len okolo 8 stupňov Celzia.

Utorok (30.9.) má byť stále polooblačný pri teplote vzduchu do 22 stupňov Celzia popoludní. Ráno a potom neskôr večer ale len okolo desať stupňov. Zrážky očakávané nie sú.

Streda (1.10.) prinesie nad Banskú Bystricu dopoludnia prevažne jasnú oblohu, na ktorej postupne oblakov pribudne a večer a v noci z nich zaprší. Najvyššia denná teplota sa vyšplhá na 21 stupňov Celzia.

Štvrtok (2.10.) môže byť ešte ráno sychravý, no neskôr sa obloha vyjasní a zrážky ustanú. Popoludní by už malo byť prevažne jasno. Maximálna teplota vzduchu bude stále aj mierne cez 20 stupňov Celzia.

Piatok (3.10.) má byť podľa predbežnej predpovede polooblačný s len menším rizikom zrážok a pri teplote vzduchu do 19 stupňov Celzia.

Sobota (4.10.) by mala priniesť prevažne jasnú oblohu, no už i nižšiu teplotu, ktorá stúpne nanajvýš na 18 stupňov v tieni.

Nedeľa (5.10.) bude podľa predpovedných modulov ešte chladnejšia, a to pri teplote vzduchu najviac 16 stupňov Celzia. Navyše, sa opäť obloha zamračí a hrozia i výdatnejšie zrážky.