Slovenská atletická špička sa po roku opäť predstaví na banskobystrických Štiavničkách na domácom atletickom šampionáte.

Okrem domácich reprezentantov Vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica, ktorí budú aj na atletickom šampionáte už vystupovať pod hlavičkou ŠK Dukla Banská Bystrica, sa predstavia aj ďalšie domáce hviezdy atletiky. A to na čele s Jánom Volkom z BK hraj na tie nohy Bratislava, ktorý si cez týždeň zabehol po boku Usaina Bolta na ostravskej Zlatej tretre.

Na štartovnej listine ale nechýbajú známe mená olympionikov a reprezentantov, ako kladivárka Martina Hrašnová či reprezentanti v tejto disciplíne v mužskej kategórii Marcel Lomnický a Libor Charfreitag, oštepár Patrik Ženúch či guliar Matúš Olej.

V diaľke sa nabitej konkurencii predstaví Jana Velďáková a v trojskoku nebude chýbať jej sestra Dana. Vo výške sa predstaví aj Matúš Bubeník či Tatiana Dunajská. V behu nebudú chýbať ani vytrvalci Jozef Repčík či Peter Ďurec z AK ŠK UMB Banská Bystrica.

Vstup na podujatie je počas oboch víkendových dní voľný. Súťažný program v sobotu sa začína o 15.45 h a potrvá zhruba do ôsmej večer, v nedeľu začnú jednotlivé disciplíny o 15-tej hodine a vyhlásenie výsledkov posledného bloku súťaží je na programe o 18-tej hodine. Šampionát odvysiela v priamom prenose internetová Televízia Eso. Výsledky budú k dispozícii aj online.