Olympijský víťaz z Ria de Janeiro v chôdzi na 50 km Matej Tóth svoju prípravu smeroval na 39. ročník medzinárodných chodeckých pretekov Dudinská päťdesiatka, ktorý sa mal uskutočniť 21. marca. Po zrušení pretekov hľadal jeho tím náhradné možnosti.

Práve na Dudinskej päťdesiatke totiž Matej Tóth plánoval zaútočiť na limit 3:50:00 h na Olympijské hry v Tokiu. Teraz je už jasné, že slovenská dvojica Matej Tóth a Michal Morvay sa o limit pokúsia napokon na francúzskom šampionáte v Giene 22. marca.

Tridsaťsedemročný slovenský rekordér mal pôvodne štartovať v sobotu 21. marca na 39. ročníku Dudinskej päťdesiatky, avšak ústredný krízový štáb pre šíriaci sa koronavírus na celom území Slovenska zakázal na 14 dní (do 23. marca) organizovanie akýchkoľvek verejných športových či kultúrnych podujatí.

“Uvidíme, čo bude. Pokračujeme v tréningu a čakáme na ďalší vývoj,” uviedol Matej Tóth pre web Slovenského atletického zväzu.

Aktualizácia 13.3.2020: Matej Tóth sa v nedeľu 22. marca nebude vo francúzskom Giene pokúšať o limit na OH v Tokiu. Navyše, organizátori medzitým francúzsky šampionát v chôdzi na 50 km zrušili.