Medzi jazdcami obľúbené autokrosové podujatie sa po štyroch rokoch vráti na trať v Môlči, neďaleko Banskej Bystrice, kde si počas blížiaceho sa víkendu zmerajú sily pretekári zo Slovenska a okolitých krajín.

Preteky sú zaradené do seriálov Majstrovstiev Zóny strednej Európy, Medzinárodných majstrovstiev Slovenska a dokonca aj Majstrovstiev Maďarska. Zoznam prihlásených jazdcov sa počas uplynulých týždňov rozrástol a na svoje si prídu dokonca aj hobby jazdci.

Začiatok podujatia je naplánovaný na sobotu 7. augusta, kedy najskôr prídu na rad od skorých ranných hodín administratívne a technické úkony. Dĺžka trate bude 980 metrov a pretekári si ju budú môcť vyskúšať už počas prvého voľného tréningu, ktorý je na programe tesne pred poludním. Po ňom bude nasledovať rozprava a od trinástej hodiny začne prvý oficiálny meraný tréning. Od pätnástej hodiny sa bude pokračovať druhým meraným tréningom a sobotný program ukončí prvá zo série kvalifikačných jázd, ktorá je naplánovaná na 17.00 h.

Dvojdňové podujatie vyvrcholí v nedeľu 8. augusta, a to druhou a treťou sériou kvalifikačných jázd, ktoré sa uskutočnia ešte v doobedných hodinách. Výsledky kvalifikácie určia postavenie vozidiel na štarte semifinálových jázd, ktoré sa uskutočnia od trinástej hodiny. Semifinálové jazdy budú mať 6 kôl. Najsledovanejšie, finálové jazdy sú na programe od 14.15 h a budú sa jazdiť už na 7 kôl. Po nich prebehne dekorovanie víťazov a odovzdanie cien. 

Vďaka skúsenej partii organizátorov okolo Jána Mesíka sa na trati v Môlči odjazdilo už viacero významných pretekov, medzi ktoré bezpochyby patria  aj Majstrovstvá Európy. Ako pretekári, tak aj diváci sa môžu tešiť na ďalšie zaujímavé motoristické podujatie, plné adrenalínu a zaujímavých jázd v podaní špičkových pretekárov.

Počas mesiaca júl prebehli v autokrosovom areáli Môlča prípravy trate a taktiež aj menšie úpravy areálu, ktorými sa organizátori zo Športového klubu Kartík Banská Bystrica snažia zabezpečiť čo najlepšie podmienky pre pretekárov a taktiež zabezpečiť divákom čo najlepší zážitok.

Vstupné na sobotný program je vo výške 7 eur, na nedeľný program je vstupné 9 eur. Diváci zo širšieho okolia, ktorí navštívia podujatia na motorových vozidlách musia taktiež počítať s parkovným vo výške 1 euro. Ako už býva v ostatnom období zvykom, všetci účastníci podujatia, vrátane divákov, sú povinní dodržiavať opatrenia proti šíreniu koronavírusu.