Počas reprezentačnej prestávky tu máme ďalšiu zmenu v HC ’05 Banská Bystrica. V kádri baranov už nebude figurovať útočník Roman Žitný, za ktorého prichádza z bratislavského Slovana späť pod Urpín útočník Alex Výhonský.

Roman Žitný prišiel v lete do Banskej Bystrice s cieľom zaradiť sa medzi lídrov tímu, ale v 17-tich zápasoch strelil 26-ročný útočník len 2 góly, ku ktorým pridal 6 asistencií.

Alex Výhonský strávil v Banskej Bystrici predchádzajúce tri sezóny a po angažmáne v bratislavskom Slovane je pomerne rýchlo späť. V 13-tich tohtosezónnych vystúpeniach v drese belasých si pripísal jeden presný zásah a dve asistencie. Robustný, 195 centimetrov vysoký 29-ročný útočník sa do pamäti fanúšikov baranov zapísal najmä svojou pracovitosťou a bojovnosťou. Počas troch sezón pod Urpínom odohral 116 stretnutí, v ktorých zaznamenal 34 bodov.

„Bolo mi oznámené, že kluby medzi sebou rokujú o výmene a vedenie si ma vyžiadalo, na ďalší deň to bola hotová vec. Som veľmi rád byť znova súčasťou baranov, teším sa na skvelých fanúšikov a verím, že spoločne ako tím potiahneme Bystricu k víťazstvám a budeme draví po úspechu.“ povedal o výmene pre klubový web Alex Výhonský.

K výmene sa vyjadril aj Ľuboš Pisár, generálny manažér športovej sekcie HC ’05: „Od Romana Žitného sa očakávalo, že prispeje výraznejšou mierou k víťazstvám. Aj napriek jeho snahe sa to úplne nedarilo napĺňať, čím narastala frustrácia na jeho, aj na našej strane. Aj z toho dôvodu sme usúdili, že táto výmena bude prospešná pre všetky strany, pre nás a aj pre Slovan. V osobe Alexa Výhonského získavame rozdielového hráča, hoci v inom smere. Alex nám prinesie obrovskú dávku energie a srdca na ľade, s tým, že pomôže a pozdvihne kvalitu tej päťky, v ktorej bude hrať. Je to univerzál, ktorý dokáže výrazne pomôcť aj top hráčom, a to svojou fyzickou hrou, korčuľovaním a pracovnou morálkou. Je veľkým plusom, že dokáže zahrať v hornej a aj v spodnej šestke.“