Banskobystričania sa po minuloročnom úspechu aj tento rok môžu znovu stať účastníkmi celosvetovej akcie World Orienteering Day.

Podujatie pri príležitosti Svetového dňa orientačného behu sa uskutoční už túto stredu, 24. mája od 10-tej hodiny v Mestskom parku, a to školskými pretekami. Pretekať tak budú najskôr žiaci základných a stredných škôl v krajských kolách.

Už od 12.00 hod však bude otvorená trať orientačného behu v mestskom parku všetkým účastníkom. Návštevníci podujatia si môžu trasy vyskúšať približne do 16-tej hodiny. Štartovné sa neplatí, pričom každý, kto sa zúčastní trasy, získa aj pamätný diplom.

Celkovo sa toto obľúbené svetové podujatie uskutoční okrem mesta pod Urpínom aj v ďalších slovenských mestách, ktorými sú Bratislava, Pezinok, Žilina a Košice.

Pre účastníkov bude v každom z vyššie uvedených miest pripravená okrem štandardnej trati aj trať pre úplných začiatočníkov, deti či celé rodiny. Organizátorom Svetového dňa orientačného behu je Slovenský zväz orientačných športov.