Kultúrny dom v Malachove v nedeľu 1. októbra ožije tretím ročníkom sladkej akcie pod názvom Malachovská maškrta. Otvorenie podujatia by malo prebehnúť okolo 13.00 hod.

Malachovská maškrta so sebou aj tento rok prinesie celkovo tri súťažné kategórie, v ktorých sa bude súťažiť o najlepší koláč, najkrajšiu a najlepšiu tortu a najlepšie slané pečivo. Tí najlepší v kategóriách získajú od organizátora vecné ceny.

Registrácia a prinesenie súťažných produktov do kultúrneho domu v Malachove bude prebiehať v čase od 11.00 do 12.00 hod. Po registrácii prebehne hodnotenie tort, slaného pečiva a zákuskov. Hodnotiť bude odborná porota, avšak na otvorení podujatia prebehne aj verejná ochutnávka a hodnotenie návštevníkmi akcie.

Priebežne počas celého podujatia budú prebiehať rôzne cukrárske workshopy, ktoré ponúknu výuku techník spojenú so zdobením zákuskov a tort. Do zdobenia a maľovania koláčikov, medovníkov a mafín sa budú môcť zapojiť aj deti.

Počas tretieho ročníka akcie bude uskutočnená aj hodinová prezentácia vlastnej tvorby známej cukrárky a zakladateľky Spolku cukrárov Slovenska Moniky Siskovej, ktorá je zároveň i majiteľkou cukrárskej výrobne Monikine torty v Majcichove.

Na akcii nebude chýbať ani tradičná tombola. Vyžrebovanie tomboly, ako aj vyhodnotenie výsledkov súťaže sa uskutoční o 14.30 hod. Záver podujatia spestrí vystúpenie folklórneho súboru Urpín, ktorý úspešne reprezentoval Banskú Bystricu v súťaži Zem spieva.