mestska policia foncordaV piatok v budove Základnej školy na Moskovskej ulici oficiálne otvorili novú služobnú miestnosť hliadok mestskej polície pôsobiacich na Fončorde, v Radvani i okolí.

Samospráva tak reaguje na podnety obyvateľov, ktorí sa dlhodobo sťažujú na problematické skupiny ľudí i hlučné prevádzky.

„S vedením mestskej polície sme v pravidelnom kontakte a operatívne reagujeme na požiadavky a pripomienky obyvateľov. Som rád, že sa nám podarilo splniť žiadosť školy a ľudí z Radvane i Fončordy. Detašovaným pracoviskom budú môcť príslušníci mestskej polície operatívnejšie riešiť rôzne problémy. Verím, že to prinesie väčšiu bezpečnosť,“ hovorí primátor mesta Ján Nosko.

Podobné pracoviská mestskej polície už fungujú v priestoroch bývalej Základnej školy na Tatranskej ulici v Sásovej a v Základnej škole Jozefa Gregora-Tajovského na Gaštanovej ulici v Podlaviciach.

„Hliadka mestskej polície bude počas pracovnej zmeny využívať priestory na vybavovanie prípadných podnetov a na krátke prestávky. Podobne ju bude využívať aj nočná autohliadka a skupiny operatívneho zásahu,“ dopĺňa náčelník MsP Miroslav Bálint.