Po dlhých dvanástich rokoch bude opäť v najvyššej súťaži vo futsale stredoslovenské futsalové derby medzi Banskou Bystricou a Žilinou. 

makeimage-php
Zostava MPL-Sever Banská Bystrica zo sezóny 2002/03

História hovorí, že toto derby sa v 1. Slovenskej lige vo futsale hralo naposledy v máji 2004, keď sa stretli MPL-SEVER Banská Bystrica a KSF VIX Žilina (výsledok 7:5). V aktuálnom kádri MIBY Banská Bystrica sú medzi pamätníkmi športový manažér Norbert Dikacz a tréner Rastislav Kollár.

Za vtedajší klub FC MPL Banská Bystrica hrával aj terajší hráč AC Sparta Praha-futsal Igor Vodecký, ktorý v tom klube odohral jednu sezónu v najvyššej súťaži a zhodnotil ju slovami: „Bolo to fajn obdobie v mojej kariére, hlavne super partia. Hrali sme z radosti ešte viac menej bez nejakého systému a signálov. Veľmi ma teší, že je opäť prvoligový futsal v Banskej Bystrici, sledujem, ako sa darí chalanom z MIBY a prajem im veľa úspechov.“

V piatok 28. októbra sa stretnú po dvanástich rokoch v stredoslovenskom derby MIBA Banská Bystrica s pravidelným účastníkom najvyššej súťaže ŠK Makroteamom Žilina. Toto stretnutie sa odohrá v športovej hale Dukla na Štiavničkách s plánovaným začiatkom o 20.00 hod.