Teplé letné dni znamenajú aj pre banskobystrické kúpalisko zvýšenú návštevnosť. Ľudí však okrem počasia zaujíma aj kvalita služieb. Aqualand tvrdí, že ich neustále zlepšuje. Novinkou tejto sezóny je okrem iného aj možnosť uloviť si v jazere vlastnú rybu.

P1110966Kým počas chladnejších dní kúpalisko navštívi priemerne do 300 ľudí, cez horúce dni sa návštevnosť vyšplhá aj na viac ako 2000 ľudí. Konateľ spoločnosti Aqualand Slovakia Juraj Sninský je presvedčený, že plážové kúpalisko je plne pripravené aj na väčšie počty návštevníkov a cenami ako aj kvalitou služieb budú schopní konkurovať aj čoskoro znovu otvorenému kúpalisku v Kováčovej.

Tohtoročná sezóna by mala prilákať návštevníkov viacerými novinkami. Medzi ne patrí napríklad aj zrekonštruovaný medokýšový bazén a obnovené chodníky v celom areáli kúpaliska. Snaha o sprístupnenie jazera pre plavcov sa počas minulých rokov nestretla s pozitívnym ohlasom. „Pri veľkej intenzite UV žiarenia sa riasy vo vode množia takou rýchlosťou, že jazero pre kúpajúcich nepôsobí vizuálne dôveryhodne. Preto sme od tejto snahy upustili,“ vyjadril sa Juraj Sninský.

Jazero však naďalej slúži na člnkovanie, bicyklovanie, no využitie našlo aj vďaka novej atrakcii – rybolovu pstruhov. Všetky tieto atrakcie sú spoplatnené. „Zákazník si môže v jazere buď vlastnou alebo prenajatou udicou uloviť pstruha. Je ich tam toľko, že to trvá len veľmi krátky čas, kým vám skočí rybka na háčik. Potom si ju môžete vytiahnuť a po odvážení sa rozhodnete, či si ju odnesiete takú domov, alebo si ju dáte vypitvať, alebo si ju necháte priamo na mieste ugrilovať za 1 euro.“

P1110902Medzi ďalšie novinky patrí rozšírený sortiment jedál a nápojov. V kolibe, v ktorej ponúkajú vlastné langoše, po novom vyrábajú aj čerstvú pizzu. Rotunda bola upravená na linkový predaj a väčší počet výčapov by mal skrátiť dobu čakania zákazníkov. Kúpalisko zároveň uzavrelo zmluvu s banskobystrickým pivovarom. Podľa Sninského slov tak zákazníci dostanú kvalitné miestne pivo za menšiu sumu, ako to bolo minulú sezónu. Športoviská na plážový volejbal či futbal zostali naďalej nespoplatnené. Zdarma je tento rok už aj detský sektor. Ostatné atrakcie pre deti v podobe trampolín či detských motoriek sú však naďalej za poplatok. Novovysadené kríky pri termálnych bazénoch oddelili priestor na opaľovanie a relax.

Sociálne zariadenia v areáli kúpaliska sa stretávajú s častou kritikou. Ich zastaranosť nepoprel ani Sninský, na čo následne prisľúbil ich rekonštrukciu už v priebehu budúceho roka. Zároveň by sa mali v areáli vybudovať šatne s možnosťou uschovania vecí, ktoré tam doposiaľ stále chýbajú.

Ceny zostali oproti minulej sezóne zachované, pribudli len menšie zmeny. „Pristúpili sme k ďalším zľavám, konkrétne zákazníci, ktorí prídu do 10.00 hodiny, nezaplatia 4,50, ale len 3,80,“ vyjadril sa Sninský. Deti, ktoré merajú viac ako 150 cm, si musia aj tento rok zaplatiť vstupné za dospelú osobu. Dôvodom je vraj to, že svoj vek nemajú ako dostatočne preukázať.