V záverečnom 4. kole „ FPD Slovenského pohára žiakov 2018 “ v Spišskej Novej Vsi
v osemdráhovom 25 metrovom bazéne súťažilo 143 plavcov z 27 slovenských klubov vo veku 8 až 11 rokov.

Aj tentoraz malo Banskobystrické plávanie v tejto celoročnej súťaži svoje zastúpenie a to prostredníctvom Emy Malíkovej z Plaveckého oddielu UMB Banská Bystrica. – znova úspešne. Ema vyplávala 3 strieborné a 3 bronzové medaily.

V kategórii 9-ročných sa Ema Malíková, zverenkyňa trénerky Janky Potančokovej, v každej disciplíne, v ktorej štartovala počas dvojdňového podujatia, postavila na stupeň víťazov. V konkurencii plavcov z celého Slovenska vybojovala celkovo 6 medailí, v piatich svojich najlepších osobných výkonoch. Ema sa tri razy postavila na strieborný stupienok za disciplíny 50 m znak, 100 m znak a 50 m prsia. Ďalšie medaily – tri bronzové, získala v disciplínach 50 m voľný spôsob, 200 m polohové preteky a 100 m prsia.

„Počas celoročnej súťaže vybraných ročníkov kategórií mladších žiakov a plaveckých nádejí Emka svojimi výsledkami robila veľmi dobré meno značke UMB, ako aj mestu Banská Bystrica. Celkovo si zo 4 kôl priviezla spolu 23 medailí (5 zlatých, 9 strieborných a 9 bronzových). Vo svojom ročníku narodenia v celkovom hodnotení (započítaval sa súčet 4 najlepších bodových výkonov pretekára z jednotlivých kôl) bola vyhodnotená na 3. mieste. V každom ročníku bolo vyhodnotených po 5 plavcov (celkovo 30), ktorí získali spoločné sústredenie v júli 2019. Sústredenie zabezpečí Slovenská plavecká federácia v spolupráci s generálnym partnerom Slovenského pohára žiakov 2018, skupinou FPD,“ informoval predseda Plaveckého oddielu Univerzity Mateja Bela Banská Bystrica Milan Záborský.