Stredoslovenské múzeum v Banskej Bystrici v utorok vo svojich historických priestoroch privítalo všetkých ľudí dobrej vôle na slávnostnej vianočnej benefičnej akcii pod názvom Svetlo pre Svetielko.

Podľa slov jednej z iniciátoriek pomoci pre Svetielko nádeje: „… pripravené podujatie v čase Vianoc je zamyslením sa nad skutočnými hodnotami.“ V podobnom duchu sa vyjadrila aj vedúca lektorov v Stredoslovenskom múzeu Jarmila Ďurišová, ktorá dodáva: „Touto benefíciou sme chceli zapáliť plamienok lásky v našich srdciach a teplom z tohto plameňa zahriať ubolené duše rodičov, osušiť slzy z tvári detí, pomôcť im zabudnúť … Ďakujeme všetkým, ktorí prišli medzi nás a darovali tieto Vianoce kúsok svojho srdca …“

Okrem nich patrí poďakovanie tiež banskobystrickým skautom, pretože: „prišli medzi nás a darovali nám Betlehemské svetlo“. Práve týmito slovami vyjadril svoje uznanie námestník prezentačného úseku Stredoslovenského múzea PhDr. Marcel Pecník. Riaditeľ Stredoslovenského múzea na záver podujatia vyjadril presvedčenie, že dnešným podujatím založilo Stredoslovenské múzeum veľmi milú no najmä ľudskú tradíciu a každý rok sa v Thurzovom dome budeme stretávať a pomáhať tým, ktorí najviac našu pomoc potrebujú a to našim deťom.

Súčasťou kultúrneho programu bolo bábkové predstavenie Medené mesto v podaní divadla Harry Teater. Všetci umelci pritom vystúpili bez nároku na honorár. Počas slávnostnej recepcie odovzdal riaditeľ Stredoslovenského múzea spolu s podpredsedom samosprávneho kraja Ladislavom Topoľským výťažok z dobrovoľného vstupného predsedovi občianskeho združenia Svetielko nádeje. Vyzbierané peniaze pomôžu pacientom detskej onkológie v Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici.

Každý dar, bez ohľadu na výšku sumy, je vyjadrením solidarity a ľudskosti. Aj týmto spôsobom je možné pomáhať malým onkologickým pacientom Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou v Banskej Bystrici spríjemniť ťažké chvíle strávené na nemocničných lôžkach. Urobiť tak môže každý, nielen počas Vianoc, ale kedykoľvek v priebehu roka poukázaním finančnej čiastky na číslo účtu občianskeho združenia Svetielko nádeje 262 0756 262 / 1100 .