Desať banskobystrických podnikov, v každom jedno pivo a to všetko za jeden večer. V sobotu 17. októbra od 17-tej do 24-tej hodiny sa v Banskej Bystrici uskutoční druhý ročník Pivnej míle.

plagat 2015Do súťaže sa budú môcť účastníci zapojiť v každom zo zapojených podnikov a začať tak svoju cestu po ďalších prevádzkach a začať tak zároveň zapĺňať svoju pivnú kartu. Na úvod ich v každom podniku budú mať pripravených päťdesiat. Karty budú obsahovať QR kód, po ktorého načítaní získajú súťažiaci všetky potrebné informácie aj s mapkou zapojených podnikov. Všade kde si dajú súťažiaci vybrané pivo, získajú do karty záznam. Pečiatku za vypité pivo zúčastnený dostane až po zaplatení piva. Začať nemôžu len v Urban Spote, kde podujatie vyvrcholí a práve tu si účastníci musia dať svoj posledný krígeľ. Účastníci pred vhodením vyplnenej pivnej karty budú musieť uviesť na nej aj najlepší podnik a najlepšie pivo, ktoré počas večera vypili. Súťažná urna na vhadzovanie kariet sa uzatvorí o polnoci.

Práve brány Urban Spotu sa otvoria až o 22.00 h a následne tu koncertom kapely Salon Spitz začne oficiálna afterparty podujatia, neskôr barmani z The Elite Bartending predvedú Flair show. Nebudú chýbať rôzne súťaže a samozrejme vyhodnotenie výsledkov Pivnej míle a vyžrebovanie cien. Na súťažiacich čaká v žrebovaní množstvo cien od zapojených podnikov. Tá prevádzka, ktorá získa najlepšie hodnotenie od súťažiacich, získa cenu v hodnote 400 € od Školy Barmana a The Elite Bartending. Aj preto si každý zo zapojených podnikov pre súťažiacich pripravil okrem zvýhodnenej ceny súťažného piva aj sprievodný program, niečo pod zub alebo akciu na ostatnú konzumáciu.

Zoznam zapojených podnikov do Pivnej míle 2015 v Banskej Bystrici

Šport bar – Urpiner 16 1,30 €

Njoy – Excelent 11 1,20 €

Monopol – Heineken 1,50 €

Steak House – Plzeň 12 1,70 €

Klub rádia Slobodný vysielač – Perla 1,- €

Em Café – Plzeň 12 1,30 €

Tartaros – Radegast 10 0,70 €

Sedria cafe bar – Urpiner 12 0,80 €

Stella pub – Stella Artois 1,60 €

Urban spot – Urpiner 10 1,- €

Zvýhodnená cena piva platí v každom podniku len na jedno pivo. Viac informácií nájdete aj na facebook evente podujatia.