Po úspešnom CD Lipa spieva Lasicu, ktorého sa na našom a českom trhu predalo 16.000 ks si Peter Lipa zopakoval spoluprácu s Milanom Lasicom a na jeseň minulého roka vyšiel nový album  Návšteva po rokoch na textoch Milana Lasicu. Album sa už po troch týždňoch od vydania stal platinovým a do dnešného dňa sa predalo 7.500 ks.

LIPA SPIEVA LASICUZačiatkom mája piesne Petra Lipu na texty Milana Lasicu odznejú na troch  výnimočných koncertoch na ktorých bude hosťom aj Milan Lasica. Jeden z koncertov sa uskutoční aj v Banskej Bystrici.

Peter Lipa:Ten moment, keď pozvem na scénu Milana je pre mňa dôležitý. Všetko sa zmení. Do tej chvíle ma diváci počúvali, tešili sa z pesničiek, textov , tlieskali po sólach mojim hudobníkom, ale všetci sme si spolu uvedomovali , že tak trochu čakáme na Lasicu. Ja odohrám ročne vyše stovky koncertov , ale len niektoré z nich majú túto zvlastnu PH (rozumej pridanú hodnotu)  –  teda Milanovu prítomnost. Spievame spolu dve pesničky Music USA a Prosperitu. Ale predtým než k spievaniu dôjde som s ním na scéne v úlohe, ktorú roky spolu s Julom v “Dverách” mal on. Príde hosť a má nastať úsmevný dialóg, lebo ten každý očakáva. Ja teda dopredu vôbec neviem čo sa ho opýtam, vlastne sa vyžívam v tom, že nech sa ho opýtam čokoľvek, nakoniec povie aj tak to čo on chce. To dobrodružstvo verejného rozhovoru je pre mňa veľmi vzrušujúce. V tej chvíli robím aspoň malú časť z toho čo som celý život a vlastne do dnešného dňa na ňom odivoval. Akože , “len tak”,  nezáväzne sa na scéne rozprávame a čakáme  na tie malé i väčšie perly, ktoré nám majster podhodí. A potom príde to spievanie, ale tam už je všetko jasné.

Koncert sa uskutoční 7. mája v hoteli Lux v Banskej Bystrici. Lístky sú v predpredaji na recepcii tohto hotela.