V pondelok dopoludnia informovala polícia o nešťastnej udalosti na rieke Hron, kde sa prevrátil čln s posádkou. Záchranné zložky odvtedy pátrajú po mužovi, ktorý sa nevynoril.

K tragédii došlo na úseku rieky Hron neďaleko obce Šalková. „Pri splave rieky, ktorej hladina stúpla po predchádzajúcom daždi, došlo k prevráteniu člna aj s posádkou,“ informuje Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Od pondelka všetky záchranné zložky pátrajú po 58-ročnom mužovi z Košíc, ktorý bol členom posádky a ako jediný sa viac z vody nevynoril. „Od včera intenzívne po mužovi pátrame, spolu s kolegami z Hasičského záchranného zboru. Hasiči na člne počas dnešného dňa prepátrali úsek od Šalkovej až po Vlkanovú, ale nezvestného muža sa zatiaľ nájsť nepodarilo,“ informovala polícia. V pátraní naďalej pokračujú.

Zoberte bezpečnostnú vestu a sledujte počasie

Polícia v tejto súvislosti upozorňuje ľudí na bezpečnostné prostriedky, ktoré by mali mať vodníci k dispozícii. „Upozorňujeme všetkých, ktorí chcú využiť posledné teplé dni práve podobnými aktivitami, ako je splav rieky, aby zbytočne nehazardovali so životom☝️ V žiadnom prípade nesadajte do člna bez záchrannej vesty, ak sa zhorší počasie, alebo vášmu výletu predchádzajú búrky, radšej plavbu ukončite, alebo preložte na iný termín. Požívanie alkoholu snáď netreba ani pripomínať. Určite urobíte lepšie, ak si fľašu necháte až do cieľa a pripijete si po vylodení na úspešnú plavbu,“ dodáva polícia.